TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Vedľajšie projekty najznámejších hudobných mien #4

Minulý týždeň padli ďalšie štyri mená z “vedľajšákov”. A keďže táto téma je v podstate nevyčerpateľná, pokračujeme s niekoľkými ďalšími zaujímavými projektami aj tento týždeň.

 

Niektoré vás možno prekvapia viac, iné menej. Minimálne jeden je pomerne šokujúci, no zaujímavé sú všetky.

Hollywood Vampires – Alice Cooper, Joe Perry

Kapela, ktorá vznikla v roku 2015, existuje ako pocta rockovým hviezdam, ktoré zomreli v sedemdesiatych rokoch. Meno je inšpirované klubom existujúcim práve v tých rokoch. Združovalo sa v ňom niekoľko celebrít a jeho náplňou bolo piť alkohol. Stálymi členmi boli Alice Cooper, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz a Harry Nilsson. Avšak chodievali sem občas aj iní, napríklad aj John Lennon.

 

Okrem členov prítomných len na turné má troch hlavných, a to sú Alice Cooper (spev, harmonika), Joe Perry (gitara), Johnny Depp (gitara). Zrejme najprekvapivejším menom v zostave je Johnny Depp. Herec je však vraj taký dobrý, že dokonca naučil Perryho nejaké triky s gitarou.

Kiske/Somerville – Michael Kiske, Amanda Somerville

Hoci sa Kiskeho meno každému automaticky spája hlavne s kapelami Helloween a Unisonic, prípadne s Avantasiou, tento talentovaný pán má toho na rováši ešte o kúsok viac. Medzi inými je to projekt s kolegyňou z Avantasie Amandou Somerville s príznačným jednoduchým názvom Kiske/Somerville.

 

Projekt funguje od roku 2010. Okrem Amandy a Michaela, ktorí sa delia o mikrofón, sú zainteresovaní Mat Sinner (basa), Magnus Karlsson (gitara, klávesy), Veronika Lukešová (bicie), Sander Gommans (gitara). Z Michaelovych a Amandinych duetov doslova mrazí, keďže ich hlasy vytvárajú dokonalý súzvuk. Raz darmo, keď sú dobrí, nezaprie sa to.

The Killing Tree – Tim McIlrath

Metalcoreová kapela z Illinois, ktorá fungovala medzi rokmi 1999 až 2006 a mala štyroch členov. Niekto si povie, že nič svetoborné, ale potom medzi členmi zbadá meno Tim McIlrath a hneď je všetko inak. The Killing Tree vznikli krátko po Rise Against. Okrem McIlratha tam bol aj Todd Mohney, dnes už bývalý gitarista RA. Zvyšnými dvomi členmi boli Geoff Reu a Timothy Remis.

 

Na začiatku všetci členovia používali pseudonymy. Napríklad ten Timov bol James Kaspar. Kapela nemala dlhé trvanie. Už od roku 2004 nevydali žiadne skladby ani neboli na turné.

Palast – Sascha Gerstner

A ešte jeden člen Helloweenu ako bonus, aby nebol Kiske málo. Gerstner je však stále súčasťou kapely, na rozdiel od Kiskeho. Okrem Saschu sú v kapele Palast ešte Marc Engel a Tommy Apus. Gerstner je uvedený ako Sascha Pace a okrem hrania na gitare sa tu angažuje ako spevák.

 

Kapela vznikla v roku 2015. Momentálne pracujú na prvom EP. Žánrovo sa zaraďujú medzi synth pop/rock. A rozhodne majú na míle ďaleko od Helloweenu.

https://youtube.com/watch?v=4V8r2eFbBX8


Použité zdroje:
Foto: billboard.com, forbes.com, bravewords.com, youtube.com, pinterest.com, helloween.org, palastband.com, metrolyrics.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *