TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

SEDEM!…. coverov legendárnej songy. Zakaždým inak

Raz dávno som čítal výrok o riffe Ritchieho Blackmora, že bol pokrstený snáď každým, kto v ruke držal elektrickú gitaru. Pochádza z konca roku 1971, kedy kapela nahrávala svoj piaty album vo švajčiarskom Montreaux, aby ho na ďalšiu jar uviedla na pulty. Už netreba ďalej preťahovať strunu. Smoke On The Water. V tých netradičnejších prevedeniach.  

Začneme verziou v podaní Igora Presnyakova, žijúceho v Amsterdame, pôvodom z Moskvy.

Od roku 2007, kedy boli uvedené jeho videá na Youtube, jeho popularita začala rásť. Aktuálne jeho ukážky dosahujú cez 190 miliónov videní. Nahral a uverejnil okrem iných aj také vypalováky ako Sweet Child O’ Mine od GNR, Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd, Chop Suey od System Of A Down a kopec iných a úžasných. Užívajte!

Nasledujúca verzia je hraná pre zmenu na kontrabase, ale opäť ruským hudobníkom, menom Dmitry Korn:

Prejdeme k ťažším nástrojom, klavirista vystupujúci pod menom Johannes Schenk. Majstrovsky spracovaná verzia. Posúďte sami:

Pri klávesoch ešte zostaneme. Aké všemožné variácie ponúka hra na organ si môžete prezrieť v tomto videu, za ktoré by sa nehanbil asi ani Johann Sebastian Bach:

Máme tu aj dychovku a vyzerá, že priamo z chrámu božieho! Odložte preto akékoľvek predsudky a započúvajte sa (Los Angeles Flute Orchestra):

Skúsime aj sláčikový kvartet, hrá vám taliansky Quartetto Archimia, tak pozor, tí nasadili tempo “hodně” vysoko:

Na záver uvádzam video, kde ide o multiinštrumentálny súbor, ktorý vás svojím cítením dostane z pocitu, že už je táto skladba obohratá. Ten saxofón…. klobúk dolu pred Takaaki Ito:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *