TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Rob Halford má svojich 10 albumov, ktoré mu zmenili život

Frontman skupiny Judas Priest Rob Halford pre MusicRadar označil 10 albumov, ktoré mu zmenili život. Jeho výber obsahuje tvorbu od Alice Coopera, cez Beatles až po skupinu Queen.

Za album, ktorý ho najviac ovplyvnil označil Electric Ladyland od Jimiho Hendrixa. “Počúvať v tom čase hudbu The Jimi Hendrix Experience bolo niečo, na čo nikdy nezabudem. Vyplýva to jednoducho z odvahy Jimiho ako gitaristu, robiť zvuky, ktoré doslova rozžiaria miestnosť, v ktorej tú hudbu počúvate. V tom čase sa v hudbe menilo veľa vecí. Bola čoraz hlasnejšia, používali sa reprobedne a zosilňovače Marshall – všetko bolo akosi väčšie. A Jimi mal s tým niečo do činenia.”

Vyzdvihol aj skupinu Led Zeppelin a ich album Led Zeppelin II označil za “korene heavy metalu”. Aj keď to skupina nikdy nepriznala, majú v sebe kus heavy metalu.

“Riffy a spôsob, ako hrali naživo, boli ako Cream na steroidoch. John Bonham za bicími spolu s výkomni Jimmyho Pagea a John Paul Jonesa produkovali hudbu, akú sme dovtedy nepočuli. Led Zeppelin boli veľmi zaujímavá kapela.”

“Pocit pri hudbe, ktorá sa vás dotkne v mladom veku, sa ešte zintenzívni, keď sa stanete starším. Je to ako virtuálny stroj času. Všetko, čo potrebujete, je počuť sekundu dve zo skladby a hneď ste v spomienkach na tom mieste a v tej dobe, kedy ste ju prvý krát počuli. Je to skvelý pocit, keď sa vás hudba dotkne tak hlboko, že ostane s vami dlhý čas.”

Aby bol článok kompletný, pridávame ešte zoznam albumov, ktoré Roba Halforda ovplyvnili na celý život. Je medzi nimi aj vaša srdcovka?

  1. The Jimi Hendrix Experience – Electric Ladyland
  2. Cream – Disraeli Gears
  3. The Beatles – Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band
  4. Led Zeppelin – Led Zeppelin II
  5. David Bowie – The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars
  6. King Crimson – In The Court Of The Crimson King
  7. The Rolling Stones – Get Yer Ya-Ya’s Out
  8. John Mayall – Blues From Laurel Canyon
  9. Alice Cooper – Billion Dollar Babies
  10. Queen – Queen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *