TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Pôvodne sa volali inak

Mnoho umelcov sa rado skrýva za rôzne prezývky a menia si občianske mená, aby to v titulkoch, na predných stranách či na plagátoch vyzeralo lepšie a atraktívnejšie. Málokto má totiž také šťastie, že sa narodí s menom, ktoré je zrodené pre slávu.

Portál rocker.sk vám prináša zopár hudobníkov, ktorých by ste pod vlastným menom zrejme nespoznali.

Alice Cooper – narodil sa 4. februára 1948 v americkom Detroite pod občianskym menom Vincent Damon Furnier. V roku 1964 založil skupinu The Spiders, neskôr sa premenovali na The Nazz a v roku 1968 sa premenoval aj Furnier. Neskôr vyhlásil, že zmena mena bola jedna z najlepších vecí, aké vo svojej kariére urobil.

Slash – úrady ho stále evidujú pod menom Saul Hudson, všetci však vieme, že mu nikto inak ako Slash nepovie. So svojou prezývkou je spätý od detstva pre svoje šibalské a neposedné správanie, ktoré sa v ranej mladosti pretransformovalo do melodických a, dnes už nezabudnuteľných, gitarových riffov.

Axl Rose – v živote to mal komplikovanejšie ako ktokoľvek iný, nie len čo sa mena týka. Narodil sa pod menom William Bruce Rose Jr., ale vychovávaný bol pod menom William Bruce Bailey. Axl svojho biologického otca nikdy nestretol, skôr, ako k tomu došlo, ho našli zavraždeného. V roku 1986 si legálne zmenil meno na W. Axl Rose.

Gene Simmons – kto vie, či by Kiss dosiahli úspech, keby si jej členovia nechali pôvodné mená. Gene sa narodil ako Chaim Witz v Izraeli a vo veku ôsmich rokov emigroval so svojou matkou do USA, kde si zmenil meno na Eugene Klein (podľa dievčenského mena matky), čo sa neskôr skrátilo na Gene. Priezvisko Simmons si „požičal“ od legendárneho rockabilly umelca Jumpin’ Gene Simmons-a.

Paul Stanley – pri skupine Kiss ešte zostaneme. Jej gitarista si tiež svoje meno „upravil“, na svet prišiel pod menom Stanley Harvey Eisen v židovsko-nemeckej rodine, medzi fanúšikmi je tiež známy ako Starchild. Zaujímavosťou je, že Paul je úplne hluchý na pravé ucho. Pre spestrenie, bývalý bubeník Kiss Peter Criss má v občianskom napísané George Peter John Criscuola.

Zakk Wylde – preslávil sa ako gitarista pre Ozzyho Osbourna, úspechy však dosiahol aj so svojimi Black Label Society. Známy je pre svoj signature model Gibson Les Paul gitary, dlhokánsku bradu, drevorubačský typ postavy a opľúvanie fanúšikov na koncertoch. Rodičia ho pomenovali Jeffrey Phillip Wielandt a určite sa zhodneme, že Zakk Wylde znie lepšie.

Steven Tyler – spevák s veľkým hlasom a veľkými ústami, ktorý sa preslávil v skupine Aerosmith. Jeho občianske meno znie Steven Victor Tallarico a podobne talianske znejúce meno má aj jeho spevácky kolega John Francis Bongiovi, známejší ako Jon Bon Jovi.

Ak máte ďalšie tipy na rockerov, ktorí sa pôvodne volali inak, pošli nám ich na adresu redakcie sjekelova@rocker.sk alebo formou komentáru pod článkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *