TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe – The Police

Rockovú skupinu možno prirovnať k romantickému vzťahu. Hudobníci sa stretnú, vzplanú vášne, povestná chémia zabezpečí porozumenie a prvotná iskra sa premení v žiarivý plameň, ktorý poháňa skupinu vpred.

Niektoré vzťahy, podobne ako tie hudobné, vydržia desaťročia, iné sa rozpadnú, keď čaro opadne. Sú však aj také, ktoré končia bolestivým rozchodom plným súdnych žalôb, urážlivých odkazov prostredníctvom médií a niekedy dokonca lietajú päste.

Pozrite si 10 najbolestivejších rozchodov v sférach rockovej hudby. Jednotlivé časti seriálu budeme uverejňovať každý týždeň, na ďalší rozchod sa teda tešte už nabudúci piatok.

3. The Police

10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe - The Police
10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe – The Police

The Police si krátko po svojom vzniku dokonale podmanili rockový svet. Ako to však už často býva, jeden z členov sa sebecky dosadil do pozície vodcu a napätie v skupine bolo na svete.

Keď v roku 1977 Gordon Sumner, známy ako Sting, Stewart Copeland a Andy Summers zakladali skupinu The Police, tušili, že to bude niečo veľké.

Tušil to aj Sting, ktorý sa rozhodol, že bude celú kapelu viesť bez toho, aby sa na tom jeho dvaja spoluhráči zhodli. Andy a Stewart veľmi rýchlo nadobudli pocit, že už nie sú muzikantmi, ale iba zamestnancami, a to bol hlavný spúšťač ostrých výmen názorov a dokonca aj bitiek. Všetko sa to dialo počas toho, ako hviezda kapely stúpala nahor.

V roku 1983 vydali slávny album Synchronicity, ktorý sa prakticky okamžite stal číslom jeden nielen v Británii, ale aj za veľkou vodou.

Nasledovalo masívne produkovanie singlov, albumov, vystúpení, rozhovorov, skrátka všetkého, čo k životu populárnej kapely patrí. Vo vnútri to však stále vrelo, Sting chcel všetko riadiť a Andy so Stewartom sa nechceli podriadiť.

The Police sa oficiálne rozišli v roku 1986. Ako po každom rozpade, jednotliví členovia sa pustili do svojich sólo projektov. Zo Stinga sa stal úspešný spevák, Summers má na konte niekoľko vlastných albumov a tiež spolupráce s inými umelcami a Copeland sa stal producentom filmových soundtrackov a pôsobil v dvoch kapelách.

V tom období sa členovia The Police síce letmo stretávali na pár vystúpeniach, ale negatívna atmosféra pretrvávala.

V roku 2007 sa The Police znovu stretli, pri príležitosti 30. výročia kapely, aby naplánovali svetové turné trvajúce až do augusta 2008 – záujem vidieť legendy po viac ako 20-tich od rozpadu rokoch bol obrovský. Práve vďaka spomínanému turné sa stali najlepšie zarábajúcou skupinou na svete.

Ak si v tom čase ktokoľvek myslel, že veľkolepé turné je predzvesťou k oficiálnemu obnoveniu skupiny, bol na omyle. Sting počas posledných vystúpení oznámil, že len čo šnúra skončí, kapela sa opäť rozpadne.

„Every Breathe You Take“, „Roxanne“ „Every Little Thing She Does Is Magic“, „Message in a Bottle“ či „Don’t Stand So Close to Me“ budú navždy hitmi, ktorých čaro nikdy nepominie.

Ďalšie časti seriálu

Guns N’ Roses, The Everly Brothers, The Clash, Oasis, Deep Purple, Rage Against The Machine, Pantera, Stone Temple Pilots, Pink Floyd

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *