TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Najšialenejšie hudobné konšpirácie #4

Intrigy, sprisahania, chamtivosť či nepohodlnosť niektorých ľudí pre vládnuce vrstvy. To sú motívy vrážd vyzerajúcich ako samovraždy. Teda to tvrdia ďalšie z konšpiračných teórií, ktoré sme si pre vás pripravili. Aspoň štyri z nich. Aké pohnútky (alebo omamné látky) ale viedli pána Lightfoota k presvedčeniu, že azda najznámejší tvorca hororovej literatúry Stephen King je vrah? Kto vie. A koho to vlastne mal zabiť? Dočítate sa v predposlednej časti tejto mini série.

10. Basgitarista kapely Iron Butterfly bol unesený a zavraždený

Rockoví psychedelici IRON BUTTERFLY vydali v roku 1975 svoje dva posledné štúdiové albumy Schorching BeautySun And Steel. Na oboch z nich sa objavil Phillip Taylor Kramer, ktorý sa pridal ku kapele len rok predtým. Neskôr sa však Phillip vrátil na univerzitu a získal tam titul v leteckom inžinierstve, vďaka čomu začal pracovať už iba ako Taylor Kramer pre ministerstvo obrany USA. Napokon založil vlastnú spoločnosť. Popri tom všetkom viedol aj pokojný rodinný život, keď tu zrazu náhle spáchal samovraždu. Podrobnosti ale neboli nikdy tak celkom objasnené.

 

Kramer bol údajne uprostred vývoja prevratného spôsobu transportu informácií a hmoty, keď zavolal na linku 911, aby oznámil, že zamýšľa spáchať samovraždu. Hneď potom zmizol. Prešli štyri roky, až napokon v Malibu turisti náhodou našli Kramerovo auto s jeho pozostatkami.

 

Polícia uzavrela tieto udalosti ako samovraždu. Nie všetci si tým ale boli takí istí. A to najmä kvôli spomínanej Kramerovej revolučnej práci. „Taylor mi povedal už dávno, že mu nejakí ľudia robili problémy. Chceli to, čo robil a vyhrážali sa mu. Raz mi povedal, že ak niekedy poviem, že sa chcem zabiť, nemám tomu veriť.“ Po týchto slovách Kramerovho vlastného otca zostáva celá vec ešte väčšou záhadou.

9. CIA zabila Boba Marleyho

V tomto prípade je dosť zvláštny už záznam o smrti BOBA MARLEYHO. Bob zomrel v roku 1981 po tom, čo futbalové zranenie palca na nohe odhalilo vážnejšie ochorenie. Napriek diagnóze malígneho melanómu nechcel Marley podstúpiť amputáciu prsta. Rakovina sa kvôli tomu rozšírila po tele a Bob zákernej chorobe napokon podľahol.

 

Košpirační teoretici s touto verziou ale výhradne nesúhlasia. Marleyho vplyv exponenciálne narastal a jeho posolstvo mieru bolo v silnom rozpore s cieľmi CIA. Preto sa naňho táto investigatívna agentúra údajne zamerala. Syn jej bývalého riaditeľa William Colby mal darovať Bobovi pár topánok. V tých sa vraj nachádzal medený drôt potiahnutý jedom v blízkosti špičky. Keď si ich Marley skúsil, spečatil svoj osud.

 

Druhou verziou je, že CIA sa snažila dostať Boba už skôr pomocou ostreľovačov, ktorí ale minuli svoj cieľ. Či už to tak bolo alebo nie, faktom ostáva, že Bob prežil v roku 1976 pokus o vraždu tromi ozbrojenými mužmi vo svojom dome na Jamajke.

8. Brian Jones bol zavraždený

Jeden zo zakladajúcich členov kapely THE ROLLING STONES Brian Jones bol nájdený mŕtvy tvárou dole vo svojom bazéne iba mesiac po tom, ako ho vyhodili z kapely. Oficiálne bola vina zvalená na drogy a alkohol. Niektorí ľudia, vrátane Janet Lawson, ktorá telo našla, ale tejto verzii veľmi neveria. Ona sama totiž neskôr odvolala svoju prvotnú výpoveď, ktorú poskytla polícií s tým, že vraj bola prinútená klamať.

 

Ale kto by mal byť Brianovým vrahom? Jeho priateľka Anna Wohlin spomína Franka Thorogooda, ktorý bol v noc utopenia v Jonesovom dome. Iní ale poukazujú na bývalého šoféra kapely The Rolling Stones Toma Keylocka. V skutočnosti je dnes známe, že obe tieto osoby sú s tragédiou prepojené.

 

Keylock tvrdí, že Thorgood sa mu na smrteľnej posteli priznal: „Bol som to ja, kto zabil Briana.“ Na druhej strane, bývalý tour manažér Sam Cutler tvrdí, že Keylock bol videný po smrti Briana Jonesa v jeho dome, ako ničí nejaké veci. Polícia napokon prípad Jonesovej smrti opäť v roku 2009 otvorila. No okolnosti sú stále rozporuplné.

7. Courtney Love bola zapletená do smrti Kurta Cobaina

Niektorí fanúšikovia kapely NIRVANA a jej frontmana Kurta Cobaina stále nechcú veriť oficiálnej verzii o jeho smrti. Podľa príslovia „za všetkým hľadaj ženu“ stále tvrdia, že vdova po ňom Courtney Love má s jeho odchodom na druhý svet niečo spoločné.

 

Courtney podľa niektorých teórií mala presvedčiť svojho kamaráta, aby Kurta zavraždil a potom spolu všetko naaranžovali tak, aby to vyzeralo ako samovražda. Motívom malo byť podozrenie, že sa Cobain chce dať so svojou ženou rozviesť. Love teda pre istotu nechala svojho manžela odpraviť, aby mohla dediť. Policajné oddelenie v Seattlei, ktoré prípad vyšetrovalo, ale túto verziu vyvrátilo.

 

Spomínanou konšpiračnou teóriou sa zaoberal aj dokument Soaked In Bleach z roku 2014. Všetky kiná, ktoré film začali premietať, rýchlo dostali varovný list od Courtneynich právnikov. Pokiaľ vraj premietania nestopnú, budú ich žalovať. „Jednoducho neexistuje žiadny relevantný dôkaz, ktorý by podporil tieto hanlivé tvrdenia,“ stálo v liste.

 

A na záver by sme vás ešte jednou vetou chceli upozorniť, aby ste neverili ani tomu, že frontman kapely WEEZER Rivers Cuomo je živý Kurt Cobain v prestrojení.

6. Stephen King zabil Johna Lennona

Ak by ste si boli istí, ale naozaj istí, že známeho člena kapely THE BEATLES Johna Lennona nezabil odsúdený fanúšik Mark David Chapman, ale slávny spisovateľ hororov Stephen King, tak by ste to asi chceli vykričať do sveta. Napríklad počas stretnutia mestského zastupiteľstva, ako to spravil v roku 2009 Steve Lightfoot.

 

Jeho teória sa opiera o fotku Lennona, ktorá bola nasnímaná v deň jeho vraždy. Na nej sa Beatlesák podpisuje práve pre Chapmana. Lightfoot je však presvedčený, že človek na fotografii viac pripomína Stephena Kinga. Tvrdí, že prsty vo vražde a jej zahladení mali aj politické osobnosti ako Reagan a Nixon. Im vraj vadil umelcov otvorene protivojnový postoj. To podporuje ďalšiu teóriu, podľa ktorej Lennona dala zabiť práve vláda.

 

Prečo s tým ale šiel Lightfoot práve do Serasoty? Tušíte správne. Do obvodu tohto kraja spadá aj Kingovo trvalé bydlisko. „Stephen King je najhorší kriminálnik, aký kedy na Floride žil,“ stihol Steve zakričať, kým ho policajný príslušník odviedol zo zasadnutia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *