TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Najšialenejšie hudobné konšpirácie #3

Sme tu už po tretí raz s päticou konšpirácií, ktoré niekedy otrasú vašim racionálnym zmýšľaním. Predstieranie hendikepu ako reklamný ťah? Prekliaty apartmán? Priznanie v texte piesne? Aj tomu ľudia skutočne veria. No existujú aj prípady, keď je samotná speváčka známej kapely presvedčená o tom, že bola takmer unesená sériovým vrahom. Možno nad ďalšími riadkami len mávnete rukou a možno vám niektorá z týchto teórií bude vŕtať ešte dlho v hlave.

15. Mama Cass sa zadusila sendvičom

Komentár poskytnutý médiám pred pitvou pomohol rozšíriť nepravdivý údaj, že Cass Elliot z kapely MAMAS AND PAPAS sa udusila šunkovým sendvičom. V skutočnosti Mama Cass zomrela vo veku tridsaťdva rokov na zlyhanie srdca počas spánku v londýnskom apartmáne.

 

Zdrojom nesprávnej informácie bol Dr. Anthony Greenburgh, ktorý ako prvý obhliadal telo mŕtvej speváčky. V jednom z rozhovorov totiž poznamenal: „Jedla poležiačky. Veľmi nebezpečná vec. Obzvlášť pre niekoho ako Cass, ktorá mala nadváhu a bola náchylnejšia na srdcový infarkt.“ Toto tvrdenie však onedlho stroskotalo na fakte, že vyšetrujúci inšpektor Kenneth Humm potvrdil, že sendvič vedľa postele bol nedotknutý.

 

Apartmán Harryho Nilssona, kde sa tieto udalosti odohrali, bol ale svedkom smrti hudobníka ešte raz. Keith Moon, bubeník kapely The Who, sa v nej nechtiac predávkoval klomethiazolom – liekom určeným na boj s alkoholizmom. Takže Moon zomrel v rovnakej posteli ako Cass. To na spomínaný apartmán veľmi rýchlo uvrhlo nálepku „prekliaty“.

14. Bon Scott posmrtne napísal ďalší album pre AC/DC

Prvá doska AC/DC bez speváka Bona Scotta je často označovaná za najlepší album, aký kedy táto kapela vydala. To je ale fakt, ktorý dlhoročným fanúšikom kapely nie je až tak pochuti. Tí namietajú, že Scott musel zanechať kapele nejaký návod na úspech. Veď album Back In Black prišiel len päť mesiacov po jeho smrti. Takéto príbehy sa opierajú aj o fakt, že všetky Bonove veci, až na zápisky jeho textov, boli vrátené rodine. Objavili sa dokonca aj fámy, že členovia kapely sa vlámali do jeho bytu, aby zošit s textami ukradli.

 

„Všetko, čo zostalo, sa vrátilo jeho rodine. Akékoľvek poznámky, ktoré zanechal. Všetko, čo tam bolo, to všetko šlo do jeho rodiny,“ uviedol veci na pravú mieru Angus Young už v roku 2014. Neskôr v biografii Bon: The Last Highway z roku 2017 bolo povedané, že nejaký materiál, ktorý ostal po Scottovi, sa dostal do skladby You Shook Me All Night Long. Ale nič viac.

13. Debbie Harry bola takmer unesená sériovým vrahom

Známa speváčka legendárnej kapely BLONDIE si je istá, že v sedemdesiatych rokoch v New Yorku nasadla do auta k mužovi, ktorý bol podľa nej Ted Bundy. „Stopla som si odvoz, lebo som nemohla chytiť žiadny taxík,“ hovorí. Po tom, čo nasadla, si však hneď všimla viacero znepokojujúcich vecí. „Pozrela som sa dole a na dverách chýbali kľučky. Vnútro auta bolo dosť poškriabané. Chĺpky na krku mi stáli dupkom.“ Stále viac upriamená na správanie záhadného muža Debbie nakoniec nevydržala, otvorila si cez okno dvere zvonka a potom vyskočila. „Takmer ma pri tom prešiel taxík,“ spomína.

 

Debbie nikdy nespomenula, že tajomný muž z jej príbehu bol Bundy. Až do okamihu, keď bol v roku 1989 popravený. Onedlho po tom sa speváčka zverila médiám so svojou príhodou. Problém je však v tom, že Bundy nikdy v živote preukázateľne nenavštívil New York a oficiálne začal unášať a vraždiť svoje obete až začiatkom roku 1974. Navyše sa jeho prvé zločiny odohrali na západnom pobreží USA.

12. Phil Collins nechal človeka utopiť sa

Pre mnohých je sólový singel In The Air Tonight od Phila Collinsa dodnes zahalený rúškom tajomna. Samozrejme, nie hudobne, ale významovo. Najviac rozšírená hypotéza založená na výňatkoch z textu hovorí, že pieseň je o tom, ako Collins nebol schopný zachrániť topiaceho sa muža. Jedna verzia hovorí o priateľovom vypadnutí z člna, iná o Collinsovom očitom svedectve tragédie, ktorej nedokázal zabrániť. Existujú však aj temnejšie konšpirácie zahŕňajúce sexuálne napadnutie.

 

V mnohých teóriách sa objavuje človek odmietajúci pomôcť pri istej hroznej udalosti. Niektorí s bujnejšou fantáziou dokonca tvrdia, že Collins identitu tohto človeka odhalil počas koncertu, keď na neho namieril bodové svetlo. Odhalenie vraj páchateľa dohnalo k samovražde.

 

Zmätený Phil priznáva, že si len tak začal spievať do akordov a vymýšľal text. „Mal som vymyslené akordy a páčili sa mi. Tak som si vzal mikrofón a začal som spievať. Je to tak trochu frustrujúce, pretože je to fakt jedna z mála piesní, pri ktorej musím priznať, že neviem, o čom je.“

11. Stevie Wonder nie je slepý

Tvrdenie, že STEVIE WONDER v skutočnosti vidí a svoju slepotu predstiera roky ako reklamný ťah, sa rozšírilo okolo roku 2010. Bolo to v čase, keď na pódiu vo White House East Room bývalý beatlesák Paul McCartney zakopol o stojan mikrofónu. Padajúci stojan Wonder zachytil akoby sa nechumelilo. A konšpirácia bola na svete.

 

Svetoznámy muzikant sa narodil predčasne. Podľa všetkého bol jeho inkubátor nadmerne okysličený, čo spôsobilo u Stevieho slepotu. Pre niektorých konšpirátorov bol padajúci stojan poslednou kvapkou v pohári presvedčenia, že tento príbeh o oslepnutí je obyčajné klamstvo. Ich ďalšími argumentmi sú fakty, že Wonder hrá pravidelne basketbal a prejavil záujem o fotografovanie a kúpu lietadla. To všetko je však len prejav Stievieho svojského zmyslu pre humor. Sám sa dokonca zaoberal aj spomínanými fámami o jeho zraku. V roku 2017 tajomne poznamenal: „Tento rok odhalím pravdu.“ A aj ju odhalil. Je skutočne slepý.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *