TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Najlepšie rockové covery klasických vianočných kolied

K vianočnému obdobiu neodmysliteľne patria aj vianočné piesne, ktoré dokážu navodiť tú správnu atmosféru. V dnešnom článku si vypočujeme tie najlepšie a najkrajšie rockové covery obľúbených vianočných klasík, ktoré nesmú chýbať počas rockových Vianoc.

Lemmy Kilmister – Run Run Rudolph

Pôvodná verzia piesne vznikla ešte v roku 1958 a autorom bol Chuck Berry. Run Run Rudolph bola aj súčasťou soundtracku k filmu Sám doma a v roku 2008 sa objavila na rockovom albume We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year, kedy sa spojilo viacero umelcov, ktorí spracovali vianočné koledy do rockových verzií. Pieseň Run Run Rudolph prespieval dnes už zosnulý spevák skupiny Motörhead Lemmy Kilmister.

My Chemical Romance – All I Want For Christmas

Speváčka Mariah Carey vydala jeden zo svojich najznámejších hitov v roku 1994. O 10 rokov neskôr ho prespievala formácia My Chemical Romance a vznikla tak veľmi vydarená verzia tejto vianočnej klasiky.

Lynyrd Skynyrd – Rudolph The Red-Nosed Reindeer

Pôvodne detská vianočná pieseň inšpirovaná rozprávkou o sobovi Rudolfovi vznikla v roku 1949 a okamžite sa stala obľúbeným vianočným hitom. Keď v roku 2000 vydala skupina Lynyrd Skynyrd vianočný album Christmas Time Again, nachádzala sa na ňom aj ich rocková verzia obľúbenej piesne o Rudolfovi.

Jeff Scott Soto, Bruce Kulick, Bob Kulick, Chris Wyse, Ray Luzier – We Wish You A Metal Xmas

Ďalšou skladbou z albumu We Wish You A Metal Xmas And A Headbanging New Year, odkiaľ pochádza aj Run Run Rudolph od Lemmyho, je We Wish You A Metal Xmas. Na tomto coveri sa opätovne podieľalo niekoľko rockových umelcov.

Manowar – Silent Night

Snáď všetci poznáme príbeh, ako vznikla asi najznámejšia vianočná koleda Tichá noc. V roku 1818 v Rakúsku zničili myši kostolný organ pred polnočnou vianočnou omšou, no organista nezúfal a prvýkrát zahral v sprievode gitary túto pieseň, ktorá sa okamžite stala veľmi populárnou. Dnes je preložená do viac ako 300 jazykov a nárečí. Dočkala sa aj svojho metalového spracovania od skupiny Manowar.

Samozrejme, to nie sú všetky vianočné rockové prerábky. Nejeden rocker či metalista chcel svojou troškou prispieť k vianočnej atmosfére rockových nadšencov, a tak máme možnosť si počas najkrajších sviatkov v roku pustiť niečo od interpretov, ktorí sú nášmu srdcu blízki. 

Aké sú vaše najobľúbenejšie vianočné rockové covery?

 


Použité zdroje:
keepcalm-o-matic.co.uk, wikipedia.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *