TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Divné rockové príbehy, ktoré priniesol rok 2018

Rok 2018 je oficiálne za nami a už sme ho raz zbilancovali v tomto článku. V tom dnešnom sa však pozrieme na tie najdivnejšie a najšokujúcejšie rockové príbehy uplynulého roku. 

Spevák Iron Maiden tribute kapely prichytený pri pašovaní drog do Japonska

Frontman Iron Maiden tribute kapely, ktorý svoje vystúpenia realizuje v kostýmoch klauna, bol obvinený z pašovania drog do Japonska v hodnote 5,5 milióna dolárov. Stalo sa to v januári a Daniel Burton Whitmore bol zatknutý po lete z Vancouveru. Priznal sa a na svoju obranu dodal, že pracuje pre tretiu stranu a potrebuje peniaze. Momentálne sa nachádza vo väzbe v Japonsku.

Boj o telo Charlesa Mansona

Ešte v novembri 2017 zomrel známy vrah, zakladateľ kultu a skrachovaný hudobník Charles Manson. Po jeho smrti sa prihlásili traja ľudia, ktorí boli údajne poverení postarať sa o jeho telo. Prvým bol muž, ktorý bol roky v kontakte s Mansonom vďaka pošte. Druhým bol muž, ktorý sa označil za Mansonovho syna a tretím bol Jason Freeman, ktorý mal byť Mansonovym vnukom. Po súdnom procese v Kalifornii bolo v marci Mansonovo telo odovzdané Freemanovi, ktorý ho dal spopolniť a následne popol vysypal v prírode, aby zabránil prípadnému extrémizmu, ktorý by mohol nastať počas pohrebu.

ChameleonMask umožňuje ľudom ísť na koncert, aj keď na ňom vlastne nie sú

Technológia ChameleonMask funguje tak, že premieta tvár užívateľa, ktorý ju ovláda, na tvár ďalšieho užívateľa. Navyše, keď je táto technológia zapnutá vďaka iPadu, ľudia, ktorí komunikujú s druhým užívateľom vlastne komunikujú s prvým, ktorý ju ovláda. Tento objav sa celkom ujal a na koncertoch sa čoraz častejšie objavujú iPady s fyzicky neprítomnými fanúšikmi.

Skupina Slipknot počúva Journey pred vlastnými koncertmi

Slipknoti sú známi svojimi energickými vystúpeniami, počas ktorých niekoľkokrát členovia skončili aj so zlomeninami. Čo však jedna z najviac heavy skupín počúva na zahriatie pred tým, ako vystúpi na pódium? Odpoveďou je Journey. „Keď sa spýtate hoci aj tej najviac metalovej skupiny, čo počúva, zvyčajne sú to The Beatles, Journey, Michael Bolton a iní. Každý má rád dobrú hudbu, aj keď nie každý to dokáže priznať,“ vysvetlil vo februári Shawn „Clown“ Crahan.

Gene Simmons zmenil názor na marihuanu

Spevák skupiny Kiss dlhé roky verejne vystupoval proti marihuane. Zmenilo sa to marci, kedy ju sám začal predávať. „Urobil som chybu a nebol som informovaný. Nič som o tom nevedel a rovno som to všetko odmietal. Musím priznať, že som v minulosti odmietal veľmi veľa vecí kvôli mojej neinformovanosti a arogantnosti,“ vyjadril sa Gene. 

Metalových fanúšikov si pomýlili s hromadnou samovražednou skupinou

Skupina metalových nadšencov sa v apríli v Škótsku vybrala kempovať. Ich výlet bol však narušený príjazdom policajtov, ktorí dostali tip, že sa v lese skupina dospelých, detí a dokonca aj pes chystajú spáchať hromadnú samovraždu. „Svoju prácu si urobili dobre a zachránili nás, hoci sme záchranu nepotrebovali,“ vyjadril sa jeden z kempujúcich. „Istým spôsobom sme vlastne mali pocit, že robíme niečo zlé, hoci sme len chceli kempovať, piť pivo a počúvať dobrú hudbu,“ povedal ďalší.

Donald Trump daroval Kimovi Eltona Johna

Celý svet bol svedkom sporov medzi Trumpom a Kimom. V júni sa však rozhodli stretnúť v snahe možnej spolupráce a mieru medzi krajinami. Na stretnutí sa Kim priznal, že nikdy nepočul klasiky Eltona Johna, a tak sa Trump rozhodol, že neskôr pošle Eltonovo CD. Navyše ho sám Trump podpísal namiesto Eltona, lebo je lepší od Eltona a nepotrebuje žiaden hudobný nástroj, iba „ústa… a snáď mozog spojený s ústami, nie?“

Rocková skupina si poistila koncerty falošnými fanúšikmi

Nová rocková skupina Threatin má za sebou svoje prvé turné. Problém však bol v tom, že vlastne nemali fanúšikov aj napriek tomu, že predali stovky lístkov. Keď navyše spoluhráči Jereda Threatina zistili, že všetko je falošné – fanúšikovia, biznis plán a aj zmluva na album – otočili sa mu chrbtom a turné bolo zrušené. Jered sa ale nikomu nechystá ospravedlniť.


Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *