TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Lars Ulrich poukazuje na skladbu Metalliky, ktorú nemá rád

V novom rozhovore pre Vulture.com bol Lars Ulrich požiadaný, aby poukázal na skladbu od METALLICA, ktorú nemá rád a ktorú už nikdy nechce počuť. Odpovedal: „Na albume„ … [And] Justice [For All] “je skladba s názvom „Eye Of The Beholder “. Kdekoľvek túto skladbu počujem, znie akosi – a to nechcem byť neúctivý – skutočne nútene. Znie to, akoby ste vložili štvorcový kolík do kruhovej diery. Znie to, akoby mala dve rôzne tempá. V úvode a vo veršoch je cítiť 4/4 rytmus, a potom si myslím, že refrény sú skôr vo valčíkovom tempe. Vyznieva doslova ako dva rôzne svety, ktoré sa navzájom o seba otierajú. Znie mi to veľmi trápne. Naozaj nie som veľkým fanúšikom tejto skladby.”

„Myslím si, že sme v každom danom čase robili to najlepšie, čo sme mohli a vedeli. Takže, samozrejme, teraz si môžeme sadnúť a kritizovať „To mohlo byť lepšie“ alebo „To bolo trochu trápne“ alebo „To mi pripadá trochu hlúpe“ alebo „To je fakt premyslené“ alebo čokoľvek iné. Vracať sa do minulosti veľmi nechcem a ani to nerobím. Nedá sa s tým nič robiť a úprimne, nepočúvam naše staré skladby. Čiastočne je to aj preto, že som až príliš analytický [v detailoch]. Pre mňa je v podstate takmer nemožné počúvať našu skladbu bez toho, aby som nekritizoval: „Aký je mix, ako funguje gitara? zvuk? Spev je príliš hlasný, basy sú príliš silné.“ Stane sa z toho analytické cvičenie. Keď počúvam svoju obľúbenú kapelu, napríklad RAGE AGAINST THE MACHINE, tak som nadšený, ale keď počujem Metalliku, tak sa hneď zarazím: „Čo?“

“…And Justice For All” pôvodne vyšlo 7. septembra cez vydavateľstvo Elektra Records a bol to prvý štúdiový album s Jasonom Newstedom, ktorý nahradil tragicky zosnulého basáka Cliffa Burtona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *