TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Nový štúdiový album Bruca Springsteena

Nový štúdiový album Bruca Springsteena, ktorý nahral so svojou kapelou E Street Band a ktorý dostal názov Letter To You, vychádza 23. októbra vo vydavateľstve Columbia Records. Rockový album, plný srdečných záležitostí s jasne rozpoznateľným umelcovým hudobným štýlom, je už jeho dvadsiata štúdiová doska a nahrával ju vo svojom domovskom štúdiu v New Yersey.

“Milujem prirodzené emócie albumu Letter To You,” hovorí Springsteen. “A milujem zvuk E Street Band, ktorý sa kompletne nahrával naživo v mojom štúdiu spôsobom, ako nikdy predtým a so žiadnými neskoršími úpravami. Album sme nahrali za neuveriteľných päť dní a stal sa z toho pre mňa najväčší nahrávací zážitok mojej doterajšej kariéry.”

Letter to You obsahuje deväť skladieb, ktoré napísal Springsteen sám, a nové nahrávky troch legendárnych, ale doteraz nikdy nevydaných pesničiek zo sedemdesiatych rokov: Janey Needs a Shooter, If I Was the Priest a Song for Orphans.” Springsteena na novom albume doprevádzajú Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano a Jake Clemons. Produkcie se ujal Ron Aniello a Bruce Springsteen, za mixážny pult si sadol Bob Clearmountain a dosku masteroval Bob Ludwig. Letter To You je Springsteenovým prvým albumom s E Street Band od turné The River v roku 2016.

Kariéra Bruce Springsteena od jeho debutu v roku 1973 Greetings from Asbury Park, NJ’ (Columbia Records) už trvá viac ako štyridsať rokov. Za túto dobu pozbieral 20 Grammy, vyhral Oscara a cenu Tony, bol menovaný do Rock and Roll Hall of Fame, získal Kennedyho Center Honor a MusiCares ho menoval v roku 2013 Osobnosťou roka.

V roku 2019 Springsteen vydal po dlhých piatich rokoch úspešný album Western Stars, ku ktorému bol nahratý aj rovnomenný film pod režijnou taktovkou Thoma Zimnyho.

Nový štúdiový album Bruca Springsteena

Cover nového albumu.

LETTER TO YOU tracklist:
1. One Minute You’re Here
2. Letter To You
3. Burnin’ Train
4. Janey Needs A Shooter
5. Last Man Standing
6. The Power Of Prayer
7. House Of A Thousand Guitars
8. Rainmaker
9. If I Was The Priest
10. Ghosts
11. Song For Orphans
12. I’ll See You In My Dreams

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *