TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Kapely, ktoré prinášajú nevšedné alebo vtipné nápady

Keď príde na naše hudobné preferencie, predstierame, že si ceníme umeleckú integritu, vysoké muzikantské umenie a plnohodnotné texty. Ale v skutočnosti sa veľakrát zamilujeme aj do vtipných alebo zvláštnych nápadov. 
Metalová muzika ponúka viacero kapiel s jedinečným pozadím. Predstavíme si aspoň niektoré z nich.

The County Medical Examiners

Príbeh vyzerá takto: Traja doktori sa inšpirovali lekárskymi textami ranej tvorby Carcassu. Rozhodli sa za svitu mesiaca ich každodennej práce a nahrali podobne znejúci gore-grindový album. Myšlienka, že 60-ročný doktor Guy Radcliffe hrá takúto hudbu, je zábavná. 

Battlelore

Tvorba Tolkiena inšpirovala veľa metalových kapiel, ale fínska folk-metalová kapela Battlelore posunula túto inšpiráciu na inú úroveň. Nahrali šesť albumov a z nich každá pesnička bola inšpirovaná spisovateľským velikánom. Battlelore sa vydali touto cestou ešte predtým, ako boli populárne filmy Pán prsteňov.

Powerglove

Oblečení ako postavičky z videohier, Powerglove sa zapísali do sŕdc hráčov PC hier a metalistov ako hudobníci, ktorí spravili z hudby herných klasík Final Fantasy a Mega Man speed metal.

The Iron Maidens

Rýdzo ženská kapela inšpirovaná mužskými legendami koncertovala po celom svete. Vznikli v roku 2001. Vokalistka Bruce Chickinson sa v civile volá Kirsten Rosenberg. A čo na vystúpenie povedal líder Iron Maiden Dickinson? „Bol to veľmi zvláštny pocit vidieť Iron Maidens. Pozerali sme sa na ich vystúpenie so Steveom Harrisom. Spýtal som sa ho, pozri sa na nich, chcel by si pojebať sám seba? A on mi odpovedá, že nevie, ale všetci na to myslíme. Bolo to naozaj veľmi zvláštne.“

Macabre

Trio z Chicaga stavilo na textovú tematiku o sériových vrahoch ako „Jeffrey Dahmer Blues“ alebo „Edward Kemper Has a Horrible Temper.“

Brujeria
Hispánska deathmetalová formácia vznikla v roku 1990 pod rúškom tajomstva. Kapela sa prezentovala pod rôznymi pseudonymami a tvrdila, že všetci členovia sú drogoví magnáti v utajení. Neskôr ich identita bola odhalená. Napriek tomu si zakrývali tváre počas vystúpení aj naďalej.

Alestorm

Piráti sa hodia do metalovej muziky. Pijú, pustošia, plienia a bojujú. Škótska kapela Alestorm na novom albume Back Through Time rozoberá v textoch život pirátov, tak isto ako na predchádzajúcich albumoch Black Sails At Midnight a Captain Morgan´s Revenge. Alestorm prinášajú veľmi zábavné živé vystúpenia.

Gwar

Gwar cestovali skrz celý vesmír, aby dobyli Zem, zotročili nás, mučili našich politických lídrov a milované celebrity. Na živých vystúpeniach sa kúpu v krvi alebo močia. Ževraj nič z toho nie je skutočné.


Použité zdroje:
https://www.laweekly.com/top-ten-metal-bands-with-unusual-gimmicks/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *