TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Kapely z Indie, ktoré musíš poznať

Možno ste o nich ešte nepočuli a ak áno, nevedeli ste, že aj v chudobnejších krajinách, ako je tá naša, majú tiež radi gitarovú muziku a vedia ju robiť veľmi dobre. Ponúkame vám krátke video s ukážkami skvelých hudobníkov. Ak vás niektorá kapela zaujala, pod videom sa nachádza krátka charakteristika každej kapely.

Kapela Scribe je aktívna od roku 2005. Zoskupenie si za ten čas stihlo vybudovať tak silnú reputáciu, že sú považovaní za jednu z najlepších metalových kapiel z exotickej krajiny.
Blysli sa na viacerých významných festivaloch vo svojej rodnej Indii.
Na konte majú štyri albumy a vyskytli sa na dvoch kompiláciách Absolute Indian Metal (2006)Great Indian Rock XI (2007).

Za názvom Skyharbor nájdeme medzinárodnú spoluprácu. Hudobníci z Indie spojili svoje sily s Američanmi. Aj tu je dôkaz, že hudba búra hranice. Hráči spolu účinkujú od roku 2010 a posledné roky sa im veľmi darí. V roku 2017 absolvovali turné s legendárnymi Deftones ako predkapela. Aj keď sa v Skyharbor menila zostava, členovia vždy brali Deftones ako inšpiráciu.

Skupina s krkolomným názvom Bhayanak Maut bola inšpirovaná béčkovým hororom rovnakého názvu, čo by sme mohli preložiť ako „hrozná smrť.“ 
Počiatky ich existencie siahajú do roku 2003 a pôvodne muzikanti hru nebrali príliš vážne, až kým neprišiel zlom v podobe vyhratej súťaže v Chennai.
Bhayanak Maut doteraz stihli vydať dve EPčka a tri albumy.

Kryptos je meno kapely z Indie, ktorá bola založená v roku 1998. Nielen skorý dátum založenia Kryptosu zapríčinil, že sa v indickej metalovej scéne považujú za významných revolucionárov. Pod názvom kapely nájdeme päť albumov. Prvý Spiral Ascent (2004) sa dobre šíril nielen v ich rodisku, ale tiež v Nemecku či iných častiach Európy a taktiež v Argentíne.
Podarilo sa im robiť predskokanov legendárnym Iron Maiden v roku 2009 na Rock ´N India.

Za temným pomenovaním Demonic Resurrection nájdeme hudobníkov, ktorí vznikli v roku 2000. Vtedy ešte 17-roční tínedžeri nevedeli, že so svojou hudbou budú považovaní za ťahúňov indickej scény, ktorá predstavila metal celosvetovému publiku.
Demonic Resurrection už po deviatich mesiacoch fungovania kapely vydali prvý album Demonstealer. Ale netrvalo dlho a kapela čelila veľkým problémom a napokon sa skoro rozpadla. Ustálenie zostavy však netrvalo dlho a kapela nahrala znova Demonstealer s novými hudobníkmi.   
Posledný radový album nahrala kapela v roku 2017 pod názvom Dashavatar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *