TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Album Jara Filipa Ten čo hrával s Dežom vychádza v reedícii na CD aj LP

Tento pozoruhodný album s názvom Ten čo hrával s Dežom nahral slovenský hudobný génius Jaro Filip v roku 1998, dva roky pred svojou predčasnou smrťou. Venoval ho svojmu najbližšiemu hudobnému partnerovi Dežovi Ursinymu, ktorý sa už v tom čase pozeral na jeho úsilie z rockového neba. Filip okolo seba zoskupil elitnú zostavu štúdiových hudobníkov Šeban-Rózsa-Buntaj a ako textára prizval Richarda Müllera, ktorý sa mu odvďačil obrovským autorským porozumením. Vznikol tak nadčasový album, ktorý je ďalšou ozdobou súčasnej vinylovej edície Opus.

Ten čo hrával s Dežom je pokračovaním dialógu so spevákom Richardom Müllerom, ktorý opäť napísal svojmu parťákovi slová na telo. Táto spolupráca vyprodukovala mnohé krásne piesne a nahrávka obsahuje jednu z najkrajších Filipových skladieb – Syn nosí moju tvár. Do kategórie spevákovych “Besf of” patrí isto aj záverečná Absolútne. Titulný song odkazuje na jeho dlhoročnú spoluprácu s Dežom Ursinym a popri skladbe Rocker ukazuje, že divadelníkovi Filipovi svedčí aj jeho tvrdšia podoba. Naopak Boh aj v pekle v prsty má by sa zas hodila do repertoáru Lasicu so Satinským. Ten čo hrával s Dežom v čase vydania v roku 1998 neprávom zapadol v pene dní deväťdesiatych rokov. Teraz si konečne zaslúžil poriadnu revíziu,“ okomentoval reedíciu novinár, publicista a zberateľ vinylových platní Peter Bálik.

Na albume hrajú a spievajú: Jaro Filip (klávesy a spev), Andrej Šeban (gitary), Oskar Rózsa (basové gitary), Marcel Buntaj (bicie), Richard Müller (spev).

Zoznam piesní na LP a CD Ten čo hrával s Dežom:

01. A1 JA SOM TEN ČO HRÁVAL S DEŽOM

02. A2 INFORMÁCIA O OVZDUŠÍ

03. A3 DIABOL V SLABOM TELE

04. A4 SYN NOSÍ MOJU TVÁR

05. A5 LADY DI

06. B1 ROCKER

07. B2 VÍZUM DO PEKLA

08. B3 BOH AJ V PEKLE PRSTY MÁ

09. B4 ABSOLÚTNE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *