TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

7 rockových tipov pre veľkonočný playlist

Veľká noc je tu a s ňou aj všetky tie zvyky, ktoré muži zbožňujú a ženy nenávidia. Preto ak chceš, aby mala tvoja priateľka menšiu traumu z dnešnej oblievačky, pusti jej týchto pár veľkonočných rockových kúskov. Uvidíš, že potom ti rýchlejšie odpustí aj rannú studenú sprchu.

1. Queen – Jesus

Náš prvý tip s textom ako vystrihnutým z Biblie je Jesus z ich debutového albumu Queen. Autorom piesne je sám Freddie Mercury. Aj kvôli gitarovým efektom vytvoreným Brianom Mayom v tejto skladbe považovali prví fanúšikovia Queen za psychedelickú rockovú kapelu. 

2. Third Day – Carry My Cross

Kresťanská kapela Third Day vzala veľkonočné tajomstvo a vložili ho do krásnej melódie rockovej balady. Potom ho dali na album Wherever You Are, ktorý bol v roku 2006 nominovaný na Grammy v kategórii najlepší gospelový album.

3. Metallica – The Judas Kiss

Z deviateho albumu Metallici Death Magnetic je song The Judas Kiss. Nie až tak text, ale názov sa dotýka Biblie, kde Judáš zradil Ježiša bozkom. Judášov bozk sa dodnes používa ako synonymum zrady. 

https://youtube.com/watch?v=T65h9IoLYTo

4. Jefferson Airplane – Easter?

Opačný pohľad na Veľkú noc má kapela Jefferson Airplane. V piesni Easter? sa obracia na kresťanov s otázkami ako „Máte niečo sväté, čo mi chcete povedať? Niečo o mágii, posvätnom, svätom dni.“ Kopu výčitiek zakončuje veta „No more brains in christian.“ (Niet viac rozumu v kresťanskom.)

5. Patti Smith – Easter

Podobný názov s predchádzajúcou, ale oveľa menej konfrontačný text. Skladbu Easter nájdete na Pattinom albume z roku 1977 Easter. Čiže Veľká noc na druhú.

6. Frank Zappa – Watermelon In Easter Hay

Inštrumentálno-hovorená skladba z albumu Joe´s Garage a jednoducho Zappa. Hodí sa ku kvačkaniu mokrého oblečenia na šnúru na preschnutie pred ďalšou várkou vody, prípadne k podvečernému vyjedaniu čokoládových zajacov a likérových vajíčok.

7. Easter Bunny Song

Rockové veľkonočné zvieratká. Niet čo dodať. Zapnúť a usmievať sa :o)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *