Minulý týždeň padli ďalšie štyri mená z "vedľajšákov". A keďže táto téma je v podstate nevyčerpateľná, pokračujeme s niekoľkými ďalšími zaujímavými projektami aj tento týždeň.

 

Niektoré vás možno prekvapia viac, iné menej. Minimálne jeden je pomerne šokujúci, no zaujímavé sú všetky.


Hollywood Vampires – Alice Cooper, Joe Perry

Kapela, ktorá vznikla v roku 2015, existuje ako pocta rockovým hviezdam, ktoré zomreli v sedemdesiatych rokoch. Meno je inšpirované klubom existujúcim práve v tých rokoch. Združovalo sa v ňom niekoľko celebrít a jeho náplňou bolo piť alkohol. Stálymi členmi boli Alice Cooper, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz a Harry Nilsson. Avšak chodievali sem občas aj iní, napríklad aj John Lennon.

 

Okrem členov prítomných len na turné má troch hlavných, a to sú Alice Cooper (spev, harmonika), Joe Perry (gitara), Johnny Depp (gitara). Zrejme najprekvapivejším menom v zostave je Johnny Depp. Herec je však vraj taký dobrý, že dokonca naučil Perryho nejaké triky s gitarou.

spustiť videospustiť video

Kiske/Somerville – Michael Kiske, Amanda Somerville

Hoci sa Kiskeho meno každému automaticky spája hlavne s kapelami Helloween a Unisonic, prípadne s Avantasiou, tento talentovaný pán má toho na rováši ešte o kúsok viac. Medzi inými je to projekt s kolegyňou z Avantasie Amandou Somerville s príznačným jednoduchým názvom Kiske/Somerville.

 

Projekt funguje od roku 2010. Okrem Amandy a Michaela, ktorí sa delia o mikrofón, sú zainteresovaní Mat Sinner (basa), Magnus Karlsson (gitara, klávesy), Veronika Lukešová (bicie), Sander Gommans (gitara). Z Michaelovych a Amandinych duetov doslova mrazí, keďže ich hlasy vytvárajú dokonalý súzvuk. Raz darmo, keď sú dobrí, nezaprie sa to.

spustiť videospustiť video

The Killing Tree – Tim McIlrath

Metalcoreová kapela z Illinois, ktorá fungovala medzi rokmi 1999 až 2006 a mala štyroch členov. Niekto si povie, že nič svetoborné, ale potom medzi členmi zbadá meno Tim McIlrath a hneď je všetko inak. The Killing Tree vznikli krátko po Rise Against. Okrem McIlratha tam bol aj Todd Mohney, dnes už bývalý gitarista RA. Zvyšnými dvomi členmi boli Geoff Reu a Timothy Remis.

 

Na začiatku všetci členovia používali pseudonymy. Napríklad ten Timov bol James Kaspar. Kapela nemala dlhé trvanie. Už od roku 2004 nevydali žiadne skladby ani neboli na turné.

spustiť videospustiť video

Palast – Sascha Gerstner

A ešte jeden člen Helloweenu ako bonus, aby nebol Kiske málo. Gerstner je však stále súčasťou kapely, na rozdiel od Kiskeho. Okrem Saschu sú v kapele Palast ešte Marc Engel a Tommy Apus. Gerstner je uvedený ako Sascha Pace a okrem hrania na gitare sa tu angažuje ako spevák.

 

Kapela vznikla v roku 2015. Momentálne pracujú na prvom EP. Žánrovo sa zaraďujú medzi synth pop/rock. A rozhodne majú na míle ďaleko od Helloweenu.

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: billboard.com, forbes.com, bravewords.com, youtube.com, pinterest.com, helloween.org, palastband.com, metrolyrics.com