Nový štúdiový album Bruca Springsteena, ktorý nahral so svojou kapelou E Street Band a ktorý dostal názov Letter To You, vychádza 23. októbra vo vydavateľstve Columbia Records. Rockový album, plný srdečných záležitostí s jasne rozpoznateľným umelcovým hudobným štýlom, je už jeho dvadsiata štúdiová doska a nahrával ju vo svojom domovskom štúdiu v New Yersey.

“Milujem prirodzené emócie albumu Letter To You,” hovorí Springsteen. “A milujem zvuk E Street Band, ktorý sa kompletne nahrával naživo v mojom štúdiu spôsobom, ako nikdy predtým a so žiadnými neskoršími úpravami. Album sme nahrali za neuveriteľných päť dní a stal sa z toho pre mňa najväčší nahrávací zážitok mojej doterajšej kariéry.”


spustiť videospustiť video

Letter to You obsahuje deväť skladieb, ktoré napísal Springsteen sám, a nové nahrávky troch legendárnych, ale doteraz nikdy nevydaných pesničiek zo sedemdesiatych rokov: Janey Needs a Shooter, If I Was the Priest a Song for Orphans.” Springsteena na novom albume doprevádzajú Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano a Jake Clemons. Produkcie se ujal Ron Aniello a Bruce Springsteen, za mixážny pult si sadol Bob Clearmountain a dosku masteroval Bob Ludwig. Letter To You je Springsteenovým prvým albumom s E Street Band od turné The River v roku 2016.

Kariéra Bruce Springsteena od jeho debutu v roku 1973 Greetings from Asbury Park, NJ’ (Columbia Records) už trvá viac ako štyridsať rokov. Za túto dobu pozbieral 20 Grammy, vyhral Oscara a cenu Tony, bol menovaný do Rock and Roll Hall of Fame, získal Kennedyho Center Honor a MusiCares ho menoval v roku 2013 Osobnosťou roka.

V roku 2019 Springsteen vydal po dlhých piatich rokoch úspešný album Western Stars, ku ktorému bol nahratý aj rovnomenný film pod režijnou taktovkou Thoma Zimnyho.


LETTER TO YOU tracklist:
1. One Minute You’re Here
2. Letter To You
3. Burnin’ Train
4. Janey Needs A Shooter
5. Last Man Standing
6. The Power Of Prayer
7. House Of A Thousand Guitars
8. Rainmaker
9. If I Was The Priest
10. Ghosts
11. Song For Orphans
12. I’ll See You In My Dreams