TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Zaujímavosti o kapele Obituary. Už je to 30 rokov, čo vyšiel album Cause of Death

 • O artwork na albume sa postaral Michael Whelan a zobrazuje kolekciu Lovecraft´s Nightmare A. od spisovateľa Lovecrafta. 
  Michael Whelan je veľmi zvučné meno, čo sa týka ilustrácií alebo grafiky. Temná tvorba tohto 70-ročného umelca zdobila niekoľko albumov Sepultury a mnohých ďalších.
  Konkrétne tento cover Cause of Death sa mal pôvodne objaviť na albume Beaneath the Remains od Sepultury. Napokon rozhodla spoločnosť Roadrunner Records a Sepultura si vybrala iný artwork od Michaela Whelana.
 • Reedícia albumu od spoločnosti Roadrunner Records vyšla v roku 2003 spolu s remastrovaným debutom Slowly We Rot.
Zaujímavosti o kapele Obituary. Už je to 30 rokov, čo vyšiel album Cause of Death
Zaujímavosti o kapele Obituary. Už je to 30 rokov, čo vyšiel album Cause of Death
 • Album obsahuje cover Circle of the Tyrants od Celtic Frost. Ako k tomu prišlo? Gitarista Trevor Peres to prezradil: „Bubeník Donald Tardy a ja sme boli v štúdiu, keď som začal hrať prvý riff Circle of Tyrants a Donald sa hneď pridal. Obaja sme to poznali veľmi dobre, pretože sme často hrávali Celtic Frost naživo. V tej chvíli sme ani nevedeli, že producent Scotty Burns nás pri tom nahrával.“
   
 • Vo filme Šváby (1996) má Jerry O´Connel oblečené tričko Cause of Death.

 

 • Obituary sa pôvodne volali Executioner v čase svojho vzniku na Floride v 1984. V roku 1986 zmenili názov na Xecutioner, aby sa vyhli pomýleniu s thrash metalovou kapelou Executioner z Bostonu. Napokon si v roku 1988 zmenili názov na Obituary.
   
 • Od vydania albumu Back from the Dead (1997) bola kapela dostatočne vyčerpaná intenzívnym turné, a tak sa Obituary načas rozpadli. V roku 2003 sa znovuzrodili a vydali album Frozen Time (2005).
   
 • Donald Tardy sa začal v roku 2012 angažovať v organizácii Metal Meowlisha, ktorá sa stará o mačky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *