TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Anders Fridén z In Flames nevidí ružovo nadchádzajúcu festivalovú sezónu

Vokalista kapely IN FLAMES Anders Fridén sa pre fínsku Kaais TV rozhovoril o situácii ohľadom koronavírusu, aj o tom, čo si myslí o návrate na pódiá a festivaly budúce leto. Na začiatku sa vyjadril o tom, že ako kapela ešte nemajú pevne stanovený dátum, kedy sa na podiá budú môcť vrátiť. Zároveň dodáva, že je aktuálnou situáciou ovplyvnený každý v ich okolí – agenti, fyzickí pracovníci, manažéri…

Fridén nás nechal nahliadnuť aj do finančnej situácie kapely a na pomoc od švédskej vlády: “Áno, môžete si zažiadať o pomoc od vlády, ale sú hudobníci, ktorí tak urobili, a od nikoho iného potom nič nedostali, pretože už to vraj nepotrebovali. Vraj už majú dosť peňazí. Všetci si myslia, že za to, že sme koncertujúca kapela, tak máme plné vrecká peňazí.”

Následne načrel aj do témy letných festivalov, na ktorú už všetci netrpezlivo čakáme, ale zatiaľ situácia vôbec nevyzerá ružovo: “Nemyslím si, že sa dočkáme budúce leto festivalov. Organizátori a majitelia stále opakujú, že áno, ale podľa mňa stále nebude môcť byť tak veľa ľudí pokope. Keď sa nad tým zamyslíte, tak je to dosť smutné.”

Pred mesiacom vydala kapela špeciálnu edíciu albumu Clayman k 20. výročiu. Objavili sa tam skladby, ktoré boli nahraté znovu, 16-stránkový booklet s novými obrázkami aj inštrumentálna “medley” skladba. Zatiaľ posledný album, I, The Mask, vyšiel v marci 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *