TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Vážka Pink Floyd hviezdou rebríčka

Podobne ako kapely a speváci stúpajú v hitparádach, aj ich hmyz sa môže niekam posunúť. V tomto prípade sa nový druh vážky, ktorý nedávno našli v Afrike a pomenovali ho po albume PINK FLOYD, dostal do top desiatky nových druhov.

 

Keď Pink Floyd v roku 1969 vydali album Ummagumma, nemohli tušiť, že raz tak pomenujú vážku. Ligotavá ,,mucha“ je jedným zo šesťdesiatich nových druhov, ktoré minulý rok objavili v Afrike.

 

Tento rok sa Ummagumma – vážka, nie album – dostala do top desiatky nových druhov zoznamu zostaveného University College Of Environmental Science And Forestry (Univerzitná fakulta enviromentálnej vedy a lesníctva). 

 

Zaujímavosťou je, že to nie je prvý hmyz pomenovaný po slávnom hudobníkovi. Johnny Cash má tarantulu Aphonopelma johnnycashi, ktorú našli pri Folsom Prison v južnej Kalifornii. Pred dvomi rokmi v Brazílii zase vedci a milovníci Beatles pomenovali pavúka po Johnovi Lennonovi Bomba lennoni. Ale nie je všekto len o pavúkoch. Ozzy Osbourne má v Amazónii vlastnú žabu. Dostala jeho meno pre hlas, ktorý nápadne pripomína netopiera. King Diamond má štyristodvadsaťmiliónov rokov starú a pol metra dlhú fosíliu červa, zatiaľ čo veľká fosília ohnivého červa, ktorú našli minulý rok, dostala meno po bývalom frontmanovi Black Flag Henrym Rollinsovi.


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: Jens Kipping

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *