TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Valentín v rockovo-metalovom šate alebo love songy trochu inak

Každý rok po Novom roku je najbližším ošiaľom a vysokým zárobkom pre obchodníkov už nielen americký sviatok sv. Valentína. Najviac na ňom trhnú predajcovia ruží a čokolád, ale možno by mohli aj hudobníci. Veď napokon i my, temné duše, máme radi svoje polovičky, bez ktorých by sme sa cítili ako gitara bez strún, bicie bez šľapáka či paličiek, spevák bez mikrofónu… No jednoducho akoby nám a v nás niečo chýbalo. A keďže aj naša redakcia vie, čo je to milovať, my vám ukážeme lásku prostredníctvom krátkeho výberu love songov, v ktorom si (dúfajme) každý z vás nájde to svoje.

Bathory – Woman Of Dark Desires

Love song o grófke Alžbete Bátoriovej? Prečo nie, keď je ňou inšpirovaný aj názov samotnej kapely. Rozhodne to však nepôjde tou klasickou cestou, no blackmetalovou jednoznačne. Švédi Bathory tak prostredníctvom Woman Of Dark Desires, Žena temných túžob, vzdali hold jednej zo žien našej domácej histórie. Skladba sa nachádza na albume Under The Sign Of The Black Mark z roku 1987 a kapela ňou viac než jednoznačne prejavila svoju lásku ku krvavej grófke.

 

Avenged Sevenfold – A Little Piece Of Heaven

Hoci je to kúsok s metaforou pre silnejšie žalúdky, stále je o láske. Chlapec sa zamiluje do dievčaťa, chce ju za manželku a ona? Vysmeje ho, za čo dostane päťdesiat rán zo zúfalstva. Čo vyzerá zle však nakoniec dopadne dobre a ako zombie si nažívajú svoj neprirodzený život až za… Za hrob rozhodne nie, tam už sú, no povedzme, že až do skonania sveta. Skladba sa objavila na albume Avenged Sevenfold z roku 2007 a za jej text je zodpovedný zosnulý bubeník kapely Jimmy Sullivan.

Linkin Park – Valentine’s Day

Sotva existuje niečo vhodnejšie pre dnešný deň, ako je práve táto skladba, keďže oslavu Valentína nesie už vo svojom názve. Napriek tomu je jej kontext smutný a skôr pre tých, ktorí sú v tento deň slávenia lásky osamelí. Napriek tomu ide o krásnu jemnú pieseň, ktorá sa v tomto krátkom výbere jednoducho musí nachádzať.

Apocalyptica ft. Brent Smith – Not Strong Enough

V časoch, kedy ešte Apocalyptica nemala vlastného speváka a pozývala si na spoluprácu hviezdy iných kapiel, sa k nim dostal aj Brent Smith zo Shinedown. Spoločne vytvorili skladbu, z ktorej naskakujú zimomriavky. Veď každá časť je nasiaknutá láskou. Vezmime si napríklad len refrén: I’m not strong enough to stay away. What can I do? I would die without you. And with your presence my heart knows no shame. I’m not to blame. Cause you bring my heart to it’s knees (Nie som dosť silný, aby som sa od teba držal ďalej. Čo s tým mám robiť? Bez teba by som zomrel. A keď si pri mne, moje srdce nepozná hanbu. Nie som na vine. Lebo to ty moje srdce zrážaš na kolená).

Stone Sour – Say You’ll Haunt Me

Corey Taylor a romantik? Ale áno, hoci by to zrejme mnohí z vás nepovedali už len preto, že by sa báli, že keby sa to dozvedel, tak by zle dopadli. No opak je pravdou. Jasným dôkazom toho je pieseň Say Youll Haunt Me od jeho druhej kapely Stone Sour (prvej, ak rátame, v ktorej je dlhšie). Potrebujete o tom presvedčiť ešte viac? Tak tu je refrén: Say you want to stay, you want me to Say you’ll never die, you’ll always haunt me. I want to know I belong to you. Say you’ll haunt me (Povedz, že chceš zostať, že chceš, aby som zostal. Povedz, že nikdy nezomrieš, že ma vždy budeš mátať. Chcem to vedieť, lebo k tebe patrím. Povedz, že ma budeš mátať).

 

Alice Cooper – You And Me

Nie, Poison jednoznačne nie je jediná skladba, ktorá sa dá u Alicea označiť ako love song. Určite by sa našlo aj oveľa viac, ale my sme do nášho skromného výberu z toľkého množstva vybrali You And Me z roku 1977.

Whitesnake – Is This Love

Je to láska, čo cítim? Je to láska, čo som hľadal? Jednoznačne je. A preto sa tu ocitli aj britské biele hady. Pretože jednoducho museli.

https://youtube.com/watch?v=RILtZi1kcj0

Scorpions – Still Loving You

I am still loving youuu Tak, tak, všetci stále milujeme škorpiónov, lebo sú klasika a mali by patriť do playlistu každého fajnšmekra, ktorý má záľubu v klasickom rocku. Teraz pán Klaus Maine zaspieva iba pre vás, že vás stále miluje.

Foreigner – I Wanna Know What Love Is

Foreigner je síce jednou z tých klasických kapiel, ktoré už dnešnej rockovej mládeži povedia veľmi málo, pokiaľ nie sú neoblomnými milovníkmi práve éry, do ktorej spadajú aj títo páni. Pokiaľ ich nepoznáte, mali by ste to napraviť. Zatiaľ však aspoň vedzte, že sa v roku 1984 na svojom albume Agent Provocateur rozhodli zistiť, čo to vlastne je tá láska.

Toto bol náš výber. A čo vy? Ktorá je tá vaša obľúbená zaláskovaná pesnička?


Použité zdroje:
Foto: secretsexpert.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *