TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Trivium – Catastrophist: Nová chuťovka ukazuje kapelu (stále) v životnej forme

Tam, kde TRIVIUM hudobne skončili na predošlom albume The Sin And The Sentence, tam pokračujú aj s najnovšou skladbou Catastrophist. Producentsky vyšperkovaný 6 a pol minúty trvajúci zážitok ponúka ukážkové a nápadité riffy, chirurgicky presné bicie s black metalovými pasážami, aj jemné spevavé časti striedané s veľmi chytľavými melódiami. Pieseň len pomaly odhaľuje príbeh sebazničujúcej ľudskej spoločnosti a môže si to dovoliť – za postupne budované napätie vďačíme najmä dĺžke songu, ktorý ponúka dostatok priestoru na vyhratie sa s nástrojmi aj posolstvom. Vždy vítaným prvkom je krutý, surový a chrapľavý vokál, ktorý aj tentokrát kapela využíva umne, no zároveň s ním pracuje dynamicky.  

Album ponesie názov What The Dead Men Say, vyjde 24. apríla a podľa vyjadrení frontmana Matta Heafyho je „album všetkým, čím je aj TRIVIUM“. Ďalej dodáva, že „na albume sú prítomné ingrediencie z minulosti, prítomnosti aj budúcnosti kapely“.

„Chceli sme budovať na základoch, ktoré sme zaviedli na poslednom albume. Nahrávka má všetky elementy symbolizujúce TRIVIUM spolu so skupinovou túžbou posúvať sa kreatívne napred,“ odhaľuje viac informácií gitarista Corey Beaulieu. „Všetko to viedlo k inšpiratívnemu a rýchlemu zloženiu a nahratiu, čo presne vystihuje energiu kapely,“ dodáva.

 

Tracklist albumu:
“IX”
“What The Dead Men Say”
“Catastrophist”
“Amongst The Shadows And The Stones”
“Bleed Into Me”
“The Defiant”
“Sickness Unto You”
“Scattering The Ashes”
“Bending The Arc To Fear”
“The Ones We Leave Behind”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *