TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Samovraždy, vraždy alebo len hlúpe náhody? #5: Chester Bennington

Úmrtie frontmana LINKIN PARK prišlio príliš rýchlo. Nikto ho nepredpokladal, nikto ho neočakával a v podstate mu ani nič nepredchádzalo. Teda, pokiaľ nerátame smrť jeho kamaráta Chrisa Cornella, ktorej sme sa venovali v minulej časti. Niektorí v týchto dvoch stratách vidia súvislosť, iní však nie. Ale kde je pravda?

 

Keď svet opustil Chris Cornell, Chester vystúpil na jeho pohrebe pred smútiacich, kde sa vyjadril, že mal to privilégium byť Chrisovým priateľom a Cornell ho i prijal do rodiny. Potom na jeho počesť zaspieval Hallelujah. A v deň Cornellových nedožitých päťdesiatych tretích narodenín nasledoval kamaráta do neba. No predchádzalo tomu ešte niekoľko udalostí.

 

Krátko pred smrťou bol Chester s manželkou Talindou a deťmi na dovolenke v Arizone. Domov však odišiel skôr ako oni s tým, že má pracovné povinnosti. Neklamal, lebo 20. júla skutočne mal mať fotenie. Už sa naň však nedostavil, pretože práve v ten deň ho našla upratovačka – okrem nej do Benningtonovho domu ešte pred políciou mal prísť aj jeden z jeho kolegov z Linkin Park, ktorý ho mal vyzdvihnúť a spoločne mali ísť na dohodnuté fotenie – obeseného na opasku vo vlastnom dome v Palos Altos v Los Angeles, na dverách medzi spálňou a šatníkom. Akoby toho nebolo málo, privolaná polícia pri ňom našla nedopitú fľašu alkoholu, ale žiadny list na rozlúčku. Nie je žiadnym tajomstvom, že Chester kedysi bojoval s týmto démonom, no už dávno túto bitku vyhral. Teda, aspoň to tak vyzeralo. V minulosti čelil mnohým problémom, ašak v poslednom čase vyzeral byť konečne spokojný. Aspoň sa to tak javilo. Polícia jeho úmrtie definitívne uzavrela ako samovraždu, hoci mnohí takémuto verdiktu odmietajú veriť, pretože pred tragickým koncom bol Chester príliš šťastný.

Samovraždy, vraždy alebo len hlúpe náhody? #5: Chester Bennington

Chester s manželkou Talindou

Chester zvykol otvorene hovorievať o svojich depresiách i závislostiach, keďže si prešiel ako návykom na alkohol, tak aj tým drogovým. Odchodom zo sveta však Bennington pripravil nepríjemný šok celému svojmu okoliu vrátane najbližších. Veď ešte po Cornellovom pohrebe tweetoval o tom, že sa cíti veľmi kreatívne a napísal šesť skladieb. Radosť mu robili aj úspechy s Linkin Park, keďže ich posledný album One More Light, ktorý sa úplne líšil od všetkých predchádzajúcich prác, trhal popredné miesta v rebríčkoch. Okrem toho sa v septembri Chester chystal vzkriesiť jeho starý projekt Grey Daze.

 

Dva dni pred smrťou sa s ním rozprával Sean Dowdell, bubeník Grey Daze a Benningtonov známy od tínedžerských čias, ktorý neskôr povedal, že Chester bol na vrchole všetkého. Podobne sa vyjadril i tour manažér Linkin Park Jim Digby, ktorý povedal, že za pätnásť a pol roka, čo s nimi spolupracoval, nikdy nevidel Chestera živšieho ako v období krátko pred smrťou. A popisy Chestera tesne pred tragédiou veľmi podobným spôsobom podávali aj ďalší jeho známi. Mnohí z nich sa však teraz vinia z toho, čo sa stalo, lebo si vraj mali všimnúť náznaky nadchádzajúcich udalostí. Tieto znamenia zvykol Bennington nazývať čierny pasažier, teda dark passenger, čím odkazoval na silu, ktorá hlavného protagonistu seriálu Dexter nabádala k sériovému vraždeniu.

 

V roku 2006 Chester absolvoval protialkoholické liečenie. Po ňom sa mu podarilo vyhýbať sa alkoholu celé roky. Až do minulého augusta, kedy podľa jeho priateľov prekonal návrat starého démona a tri dni pil tak, že mával výpadky pamäte a neprestal s tým až do októbra. Krátko pred smrťou však bol znova triezvy, ba dokonca až pol roka, čo povedal Ryanovi Shucklovi, svojmu kolegovi z ďalšieho projektu Dead By Sunrise. Sám Shuckle vedel o zložitosti boja s alkoholom, keďže si ním tiež prešiel. A v esemeskách mu Chester krátko pred smrťou opisoval vlastný boj s alkoholizmom hodinu po hodine, ale keď sa na to Shuck pozrel teraz, prišlo mu to desivé. Zrejme aj preto Shuck verí tomu, že tesne pred smrťou si Bennington vypil. Shuck s Downdellom si dokonca myslia, že sa možno ,,inšpiroval” smrťou Chrisa Cornella.

 

A propo Chris Cornell. Už pri rozoberaní jeho smrti sme pri konšpirácii zmienili, že jeho smrť a smrť ešte jedného hudobníka sa spájala s rovnakou teóriou. No a malo ísť o vraždy, nie samovraždy, samozrejme, nastražené tak, aby pripomínali samovraždy. Možno ste to vytušili už vtedy, ale ak nie, tak to bol práve Chester Bennington. Niekoľko stránok, ktoré sa venujú hlavne konšpiráciám, uverejnilo, že Chris a Chester, ktorý bol krstným otcom Chrisovho syna, boli príliš blízko k odhaleniu zoznamu mien pedofilov z kauzy Pizzagate, ktorá sa zatiaľ tiež zaraďuje iba medzi konšpiračné teórie, keďže doposiaľ nikto nepotvrdil, že by sa vo Washingtone za zásterkou pizzérie ukrývala organizácia pedofilov. Pravdepodobný vznik tejto kontroverznej možnej príčiny smrti ako Benningtona, tak i Cornella je zrejme fakt, že Chester bol ako dieťa sexuálne zneužívaný jedným zo svojich starších priateľov.

 

Ďalšia z teórií hovorí, že za Chestrovým odchodom na druhú stranu stoja mimozemšťania. Niekoľko mesiacov pred smrťou v rozhovore pre portál KIISFM.com Bennington vypovedal o svojom videní mimozemskej lode. UFO mal vidieť niekde nad Arizonou a moderátora o tom utvrdzoval so stopercentnou istotou, lebo vraj nikdy v živote nič také nevidel. Na zákalde tejto časti rozhovoru niekoľko ľudí začalo tvrdiť, že Chestra pred smrťou uniesli mimozemšťania a ak ho sami nezabili, potom ho prinútili spáchať samovraždu.

https://youtube.com/watch?v=o9IJIH8tlSQ

Zatiaľ posledná (alebo aspoň posledná z tých, na ktoré sme narazili) z teórií o Benningtonovej smrti hovorí, že bol krvavou obeťou iluminátov. Vraj Chester a mnohí iní speváci či herci, ktorí boli ako deti sexuálne zneužívaní, mali problémy s drogami či alkoholom, nikdy nemali sami o sebe šancu stať sa slávnymi, ba dokonca až idolmi mladých ľudí. Niekto za nimi určite musel stáť a táto osoba, možno dokonca osoby, ich tlačili hore. Ale nakoniec si to vypýtalo svoju daň s privysokou cenou. No a keď spočítate dokopy čísla dátumu dňa Chesterovho úmrtia, teda 2+0+7, dostanete číslo deväť, pričom k rovnakému výsledku sa dostanete aj keď dáte dokopy čísla z počtu dní od Cornellovej smrti do tej Benningtonovej, teda 63. V jednom článku autor označil číslo deväť za prekliate a vidí teda v smrti Chestra, ale aj Chrisa súvislosť s iluminátmi, ktorí podľa všetkého mali predstavovať osobu, čo ich potlačila ku hviezdam.

 

Táto verzia je menej zdriedkavá ako prvá z uvedených teórií, čo sa objavila v mnohých médiách. Konšpirácia s mimozemšťanmi je tiež dosť ťažko nájditeľná. Zdravý rozum však našepkáva, že ani jedna z týchto hlúpostí považovaných za konšpiračné teórie Chesterovho úmrtia nie je pravdivá. No opäť je len na vás, ktorej verzii z ponúknutých uveríte, že sa naozaj stať mohla.


Použité zdroje:
Foto: bleedingcool.com, pinterest.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *