TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Rockerky zvládajú byť aj skvelými matkami

Každú mamu môžeme bez debát považovať za rockovú hviezdu, pretože vychovávať a starať sa o deti vie byť niekedy naozaj náročné. Poďakovať im, samozrejme, treba každý deň, nielen počas sviatku Dňa matiek, no dnes si ich možno uctievame o trochu viac ako zvyčajne. V súvislosti s týmto milým dňom, ktorý trávime so svojimi mamami, sme sa rozhodli pripomenúť si aj pár rockeriek, ktoré zároveň stíhajú byť aj super matkami. 

 

Prvou z nich je Annie Lenox, ktorá má dve dcéry – Lolu a Tali. Obe sú modelky, Lola je navyše speváčka a skladateľka a Tali je herečka a umelkyňa.

 

Brody Dalle, známa ako frontwoman skupín The Distillers a Spinnerette, je rovnako ako Annie matkou dvoch detí. V jednom z rozhovorov prezradila, že kvôli svojim deťom prestala piť a zabrať jej dali popôrodné depresie a popôrodné kilá navyše, ktoré jej prekážali hlavne pri vystupovaní. Napriek tomu je však hrdou mamou.

 

Matkou nielen detí, ale aj punku, je speváčka Patti Smith. Tá si dokonca kvôli svojej rodine zobrala 16-ročnú kariérnu pauzu, aby sa plne mohla sústrediť na výchovu svojich dvoch ratolestí Jacksona a Jesse.

 

Gitaristka Corin Tucker zo skupiny Sleater Kinney povedala pre časopis Time, že byť mamou a hudobníčkou je náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. “Nikdy by som žiadnej mladej žene (alebo komukoľvek) na rockovej scéne nepovedala, že mať dieťa počas toho, ako ste na turné, je maličkosť. Je to veľmi, veľmi ťažké.” Corin má dcéru a syna. 

 

Kim Gordon, známej vďaka Sonic Youth, sa v roku 1994 narodila dcéra Coco. Tá dokonca účinkovala v programe The Late Show with David Lettermen ešte pred svojím narodením. Nasleduje vzor svojej mamy a má vlastnú kapelu Lightbulb. 

 

Svoje povinnosti v úlohe matky skvelo zvláda aj Floor Jansen z Nightwishu. So svojím manželom Hannesom Van Dahlom (bubenník Sabatonu) a trojročnou dcérou Frejou tvoria mladú šťastnú metalovú rodinku. 

 

Jej snom bola vždy veľká rodina a v jeho naplnení jej nazabránila ani rakovina. Sheryl Crow si adoptovala dvoch synov – prvého v roku 2007, druhého v roku 2010. Zároveň je dôkazom, že všetko sa dá, ak človek naozaj chce, a preto zvláda byť dobrou slobodnou mamou a tvoriť pritom hudbu. 

 

Poslednou mamou, ktorú dnes v tomto článku spomenieme, je Courtney Love. Po smrti Kurta Cobaina sa musela postarať o ich spoločnú dcéru Frances Bean, s ktorou síce nemala vždy najlepší vzťah, no postupne si k sebe hľadajú cestu. Hoci Courtney nie je úplne ukážkovou mamou a urobila veľa chýb, z Frances Bean je krásna talentovaná slečna. 


Použité zdroje:
bustle.com, zimbio.com, ultimateclassicrock.com, axs.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *