TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Rock v reklamách – 7. časť

Reklama na auto, pivo a čipsy. Čo majú spoločné okrem rockovej skladby v pozadí? Jej autorov v popredí. V hereckých úlohách dnes Motley Crue, Axl Rose a Lemmy Kilmister.

Už sme si asi všetci zvykli, že pozeranie akéhokoľvek televízneho programu nám prerušuje nemalý počet reklám. Vtedy väčšina divákov prepne na iný kanál. A práve tomu sa tvorcovia snažia vyhnúť tým, že do reklamy vkladajú obľúbené pesničky. Veď kto by prepol inam, ak z televízie počuť The Rolling Stones, Deep Purple či Kiss, aj keď o ponúkaný produkt nemá záujem?

1. Kickstart My Heart od Motley Crue v reklame na Kiu Optima

Jedného predvianočného dňa v roku 1987, keď boli Motley Crue na turné s Guns N‘ Roses, basák Nikki Sixx zomrel na predávkovanie drogami. Potom do neho dostali pár dávok adrenalínu, čo nakoplo jeho srdce a žije si šťastne až doteraz. A to je pointa celej skladby, ktorú preniesli do reklamy na Kiu. S rozdielom, že podľa nich ani netreba ten adrenalín, stačí nová Kia. Okrem toho, že tam hrá pieseň kapely Motley Cure, objavili sa v nej aj jej členovia. Zahrali si sami seba na koncerte v dokonalom mužskom sne. Dokonalé auto, dokonalá hudba, dokonalý sendvič a dokonalá žena – brazílska modelka Adriana Lima. Nakoniec ešte dotyčný romanticky dostane svoju manželku preč z náručia iného muža. A čo to má celé spoločné s Kickstart My Heart? Celý mužský sen je zapríčinený „predávkovaním“ snovým práškom.

https://youtube.com/watch?v=HYIYXRR95Ak

2. Paradise City od Guns N‘ Roses v reklame na Budweiser

Najväčšia šou na svete. To momentálne MS vo futbale určite sú. V Budweiseri sa im najväčšia šou sveta spája s poriadnym rockovým koncertom, konkrétne s kapelou Guns N‘ Roses. Preto sa rozhodli niekoľko futbalových hviezd vložiť do ich rolí a odohrať Paradise City v rapovej verzii s textom pozmeneným na futbalovú tematiku. Pretože oni sú rockové hviezdy vo futbalovom svete. A niekde v dave stojí sám veľký Axl W. Rose, hodeným trsátkom si otvára pivo a pripíja na „kapelu“. Skalným fanúšikom GNR asi trhá uši ten rap v jednom z najväčších hitov ich obľúbenej kapely, ale to len preto, že nevideli druhú reklamu, v ktorej hrá Paradise City. Spoločnosť Anchor Butter si asi myslí, že texte piesne by mal byť „Zober ma tam do raja, kde sa spieva country a maslo robia kravy“.

3. Ace Of Spades od Motorhead v reklame na Walkers Crisps

Lemmy sa raz vyjadril, že je z ich najväčšieho hitu Ace Of Spades až chorý. Ale to mu nezabránilo, aby sa spolu s ním objavil v reklame na čipsy. V nej si Lemmy objedná balíček čipsov Walkers a po jednom balíčku aj pre svojich dvoch kamarátov, ktoré im potom ukradne chlapík na malej motorke. Nasadnú na svoje veľké stroje, ale naháňačka na Harleyoch sa nekoná, pretože ich majú priviazané reťazami k stĺpu. „Jasné, robíme túto zasranú čipsovú reklamu. Proste jeme veľa čipsov. Platia veľa peňazí, inak by som to nemohol robiť,“ vyjadril sa k svojmu účinkovaniu v reklame Lemmy. Možno niečo takéto sa myslí, keď sa povie, že zapredal svoju dušu peniazom.

Hrala v nejakej reklame vaša obľúbená rocková hviezda a k tomu hrala jej vlastná pesnička? Dajte nám o tom vedieť v komentári. 

Ďalšie časti seriálu

1. časť2. časť3.časť4. časť5. časť, 6. časť, 8. časť9.časť10. časť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *