TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Rock v reklamách – 4. časť

Opäť piatok a opäť reklamy. Dnes to bude taká „potravinárska“ časť. Dajte si kávu s Kiss, žuvačky s Free a navarte pre celú rodinu s Judas Priest.

Už sme si asi všetci zvykli, že pozeranie akéhokoľvek televízneho programu nám prerušuje nemalý počet reklám. Vtedy väčšina divákov prepne na iný kanál. A práve tomu sa tvorcovia snažia vyhnúť tým, že do reklamy vkladajú obľúbené pesničky. Veď kto by prepol inam, ak z televízie počuť The Rolling Stones, Deep Purple či Kiss, aj keď o ponúkaný produkt nemá záujem?

1. I Was Made For Loving You od Kiss v reklame na Costa Coffee

Napadlo vám niekedy, aký to asi musí byť pocit, stáť v zrnkách kávy zasypaný až po krk a spievať si najväčší hit kapely Kiss? Ak áno, môžete sa na to opýtať tých pár (ne)šťastlivcov, ktorí si zahrali v tejto reklame. Tvorcovia ňou chceli asi povedať, že táto káva vás bude ľúbiť až po uši. Skladba I Was Made For Loving You, ktorá po vydaní v roku 1979 dobyla niekoľko rebríčkov po celom svete, sa dočkala viacerých cover verzií a objavila sa v rôznych filmoch, vrátane krátkeho úseku piesne v muzikáli Moulin Rouge. Nič však nevzbudzovalo vo fanúšikoch kapely také zvláštne pocity ako táto britská reklama na kávu. Ale aj napriek tomu sa vraj Costa Coffee darí. 

https://youtube.com/watch?v=MVS8e0M1A_Y

2. All Right Now od Free v reklame na Wrigleys

Cesta známych žuvačiek Wrigleys začala v roku 1919, keď William Wrigley poslal na vyše milión amerických adries z telefónneho zoznamu žuvačky zadarmo. Snažil sa tým povedať, že keď si môžu dovoliť telefón, môžu si dovoliť aj jeho žuvačky. A keď ich už máte, nezabudnite sa podeliť a možno tak získate lásku vášho života. To sa zase snaží povedať reklama z roku 1990 so skladbou od kapely Free. Vďaka reklame sa vtedy 20 rokov starý hit All Right Now vrátil do britských hitparád. Že v singlovom rebríčku obsadil 8. miesto, je dôkazom toho, že aj tá večne otravujúca reklama môže niečomu/niekomu pomôcť.

3. Breaking The Law od Judas Priest v reklame na Jus-Rol Pastry

„Pastry“ je anglický názov pre určitý druh cesta, bežne dostupného polotovaru. Niečo ako naše lístkové cesto. No a keď ho použijete, vraj porušujete zákon. Týmto posolstvom chcú namotivovať všetky kuchárky k používaniu ich cesta, aby si pri varení užili trochu adrenalínu. Ako sa hovorí, zakázané ovocie chutí najlepšie. Pre správnu atmosféru je potrebné pustiť si k vareniu hit skupiny Judas Priest z albumu British Steel. Skladba Breaking The Law obsahuje aj zvuky rozbíjajúceho sa skla, kapela naň použila sklenené fľaše od mlieka, ktoré im ten deň mliekar priviezol. To doma pri varení skúšať nemusíte. A pozor aj na headbang, vlasy v jedle nemá nikto rád.

https://vimeo.com/87989064

Ďalšie časti seriálu

1. časť2. časť, 3.časť, 5. časť, 6. časť7. časť8. časť9.časť10. časť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *