TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Najšialenejšie hudobné konšpirácie #2

Bystré oko fanúšika konšpiračných teórií veľmi rýchlo odhalí veci, ktoré bežný človek väčšinou prehliadne. Množstvo dôkazov a súvislostí vedie vždy k šokujúcemu záveru. Tajomné predpovede a povery ožívajú aj tam, kde by ste ich vôbec nečakali. Schopnosť seriálu Simpsonovci predpovedať najrôznejšie veci roky dopredu je v tomto prípade len špičkou ľadovca.

20. Princeova smrť bola predpovedaná v Simpsonovcoch

Obľúbený seriál o žltej rodinke onedlho azda predčí v množstve vyplnených predpovedí aj Sibylu. Simpsonovci už údajne predpovedali napríklad nové produkty od Apple, pád dvojičiek, nástup Trumpa za prezidenta, smrť Hawkinga a ďalšie. Podľa tejto teórie predpovedali dokonca aj PRINCEOVU smrť. V tomto seriáli zomrel totiž osem rokov predtým, ako sa Prince neúmyselne v roku 2016 predávkoval. Detaily sa tento raz ale úplne nezhodujú. Homer bol totiž najatý a bolo mu zaplatené, aby Princea zabil jeho vlastnou gitarou.

 

Z hudobného priemyslu ešte môžeme pripísať Simpsonovcom aj predpoveď koncertnej dlhovekosti THE ROLLING STONES. Líza má totiž vo svojej izbe – v pohľade do budúcnosti – plagát z turné kapely v roku 2010, pričom táto epizóda bola vytvorená o pätnásť rokov skôr. Ako čerešničku môžeme spomenúť aj Homerovu bundu s nápisom Guitar Hero, ktorú mal tiež skôr, než existovala hra.

19. Supertramp predpovedali 11. september

Naozaj boli naznačené teroristické útoky z 11. septembra 2001 už v roku 1979 na obale dosky Breakfast In America od kapely SUPERTRAMP? Ak si pozorne preštudujete artwork tak dopodrobna, ako to urobil jeden konšpiračný teoretik, tak možno nejaké stopy nájdete.

 

Na obale je vyobrazená panoráma mesta New York zachytená z lietadla, pričom Sochu slobody nahrádza postava čašníčky držiaca miesto pochodne pohár pomarančového džúsu. Táto šťava je umiestnená priamo pred dvojičky a vraj symbolizuje farbu ohňa. Podržte obal pred zrkadlom a písmená U a P v názve kapely vyzerajú ako čísla 9 a 11. Navyše titul Breakfast In America naznačuje, kedy útoky začnú. Prvé lietadlo zasiahlo Svetové obchodné centrum o 8:45 ráno. Ak vám tieto dôkazy nestačia, tak si ešte všimnite lietadlo blížiace sa k panoráme mesta na zadnom obale.

 

Potrebujete týchto „dôkazov“ ešte viac? Tak nech sa páči, čerešnička na torte. Stanley August Miesagaes, holandský milionár, ktorý kapelu financoval v jej začiatkoch, má na fotografii na krku niečo, čo pripomína slobodomurársky prívesok. Slobodomurári boli pravidelne obviňovaní z pokusov nastoliť „Nový svetový poriadok“. Avšak prečo sa všetko malo odohrať až dvadsaťdva rokov po vydaní dosky Breakfast In America nikto nikde nespomína.

18. David Bowie predpovedal vzostup Kanye Westa

Aby sme boli presní, musíme pri tejto konšpirácii začať až v roku 1972, kedy vyšiel Bowieho album The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars. Na obale tejto dosky môžeme vidieť Davida stáť pod nápisom „K West“. Prvá skladba albumu Five Years má predpovedať svetu hrozivý koniec, kým mýtický Starman má zachrániť planétu Zem pred sebou samou. Päť rokov po tom, čo album prišiel na pulty, sa narodil Kanye West.

 

Tu však táto teória ani zďaleka nekončí. Bowieho posledný album Blackstar ešte potvrdzuje myšlienku, že West je jeho vyvolený nástupca. „Niečo sa stalo v deň, keď zomrel. Niekto iný zaujal jeho miesto a statočne vykríkol, ja som blackstar, ja som blackstar.“ To sú slová titulnej skladby spomínaného albumu. Ďalším záchytným bodom pre tých, čo veria tejto teórií je aj to, že West nasamploval Bowieho skladbu Fame do singlu Takeover od rapera, ktorý si hovorí Jay-Z. A napokon, Kanye tento svoj „údel“ verejne prijal, keď vzdal Bowiemu hold v deň jeho smrti. Presvedčilo vás také množstvo „dôkazov“?

17. Skladba Hotel California je o uctievaní diabla

Asi všetci poznáme pekelné odkazy v skladbách od Led Zeppelin či Bee Gees prehrávaných pospiatky. My sa ale budeme teraz baviť o úplne inej skladbe, a to o single, ktorý zabral prvé priečky hitparád v roku 1997. EAGLES a ich Hotel California sa už dlho v určitých kruhoch spájajú so satanizmom. Celú túto legendu pravdepodobne zakorenil text skladby, v ktorom môžeme počuť zmienky o tom, ako nemožno zabiť šelmu, konkrétne odkazy na peklo a varovanie, že hostia z hotela možno nikdy neodídu.

 

Celej situácii nepomohla ani obálka, kde môžeme vidieť členov kapely a skupinku fanúšikov, stojacich na dvore hostinca v španielskom štýle. Na balkóne nad nimi je vidieť tajomnú postavu, o ktorej sa tvrdí, že to nie je nikto iný ako Anton LaVey. Podľa ďalšej z teórií boli fotografie spravené práve na pôde jeho cirkvi. Pamätám si kvetnaté báje, ktoré mi o tejto problematike tiež rozprával môj učiteľ na ZUŠ-ke a dokonca označil Hotel California za protipól kresťanského Vatikánu.

 

My však vieme, že tajomná postava na balkóne bola žena a hotel na obale sa nachádza v Beverly Hills. Spomínaná fotka kapely na nádvorí bola nasnímaná v zrekonštruovanom penzióne Lido v Hollywoode. Dúfame, že nie ste sklamaní.

16. Spevák kapely Depeche Mode je upír

Hlas hudobnej legendy DEPECHE MODE Dave Gahan sa netají tým, že spáva v posteli, ktorá má tvar rakvy. Raz, počas turné v roku 1994, údajne dokonca uhryzol v zákulisí do krku novinára, „Určite by som mohol byť upír,“ povedal Gahan v roku 2001, no v zapätí dodáva: „Vo svojej hlave.“

 

Kombinácia Daveových depresií a drog zapríčinili, že o svojom zvláštnom správaní sa zvykol následne niekde dočítať. Je však holý fakt, že počas turné kapely v Južnej Amerike mu bola doručená skutočná rakva. Vraj si v nej pred vystúpením zvykol zdriemnuť. Nuž, kto vie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *