TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Fóbie slávnych rockerov

Strach z výšok, tmy či pavúkov je súčasťou života mnohých z nás. Čoho sa však boja slávni rockeri a akými spôsobmi sa s fóbiami vyrovnávajú?

 

Keď sa povie meno Alice Cooper, málokto si dokáže predstaviť, čoho by sa niekto ako on mohol báť. V televíznej relácii Jamesa Cordena priznal pomerne nezvyčajnú fóbiu, bojí sa zvierat vyrobených z balónov. Prekáža mu najmä zvuk, ktorý balóny vydávajú pri modelovaní. Taktiež sa bojí ihiel a dober krvi je preňho čosi nepredstaviteľné. Ihly blízko balónov mu však neprekážajú. 

Benjamin Burnley, líder skupiny Breaking Benjamin je známy tým, že má rôzne fóbie. Tento fakt inšpiroval aj ich album z roku 2006,  s názvom Phobia. Spevák má strach z lietania, čo zabraňuje skupine koncertovať mimo USA a Kanady. Taktiež trpí hypochondriou a bojí sa tmy. Zrejme sa teda vie stotožniť s textom piesne Fear of the Dark od Iron Maiden.

 

Dave Grohl v rozhovore o nomináciách na cenu Emmy priznal, že v neznámom prostredí trpí sociálnou fóbiou. Jeho dokumentárna miniséria, Sonic Highways, odvysielaná na HBO, bola tento rok nominovaná na štyri ceny Emmy, z čoho dve aj vyhrala. Dave povedal, že na podujatiach ako je toto má tendenciu zaryto mlčať. Jeho dôvody sú pochopiteľné, nie je to ako pri odovzdávaní cien Grammy, kde pozná takmer každého.

Fóbie slávnych rockerov

Chris Fehn, známy ako perkusionista v skupine Slipknot má strach z vtákov. Videoklip k piesni Devil in I  je práve o hľadaní strachu a o vyrovnávaní sa s ním. V praxi to znamená, že členovia kapely vo videu zomrú rôznymi spôsobmi, ktoré odrážajú ich obavy. Práve z toho dôvodu Chris chcel, aby ho v klipe roztrhali čierne havrany. Trochu kuriózny spôsob, ako skoncovať so strachom, čo poviete?

 

Ako vidíte, aj slávni rockeri sú iba ľudia, ktorí majú fóbie z bežných vecí. Hlavné však je, že nemajú strach z tvorenia dobrej hudby. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *