TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 9. november – 15. november

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

 

9. november

1966 – John Lennon prvýkrát stretol Yoko Ono, keď navštívil jej výstavu v Londýne.

1967 – Vyšlo prvé vydanie magazínu Rolling Stone. Na titulnej strane bol John Lennon a ako darček bol k časopisu pribalený klipsový držiak na jointa.

1968 – Robert Plant z Led Zeppelin sa oženil so svojou priateľkou Maureen a recepciu mali na večernom koncerte, čo bol ich vôbec prvý koncert v Londýne.        

Týždeň v minulosti – 9. november – 15. november

10. november

1997 – Umrel Tommy Tedesco, ktorý bol označovaný za „najnahrávanejšieho“ gitaristu v histórii. Spolupracoval s mnohými hviezdami, medzi inými s Elvisom Presleym, Frankom Zappom či Frankom Sinatrom, ale podieľal sa aj na mnohých seriálových zvučkách (napr. M*A*S*H, Batman).

2003 – Davidovi Bowiemu na koncerte v Nice vo Francúzsku počas skladby Ziggy Stardust úplne odišiel hlas. Mohol za to zápal hrtana. Kvôli tomu musel zrušiť zvyšok koncertu.

 

11. november

1969 – Jim Morrison bol na ceste na koncert The Rolling Stones, keď ho FBI v Arizone zatkla za opitosť a výtržníctvo na palube lietadla. Za to, že pil a bol nepríjemný k letuškám, strávil noc vo väzení.

1972 – Basgitarista Allman Brothers, Berry Oakley, neprežil nehodu na motorke, keď narazil do autobusu na tej istej križovatke, kde rok predtým umrel aj Duane Allman, zakladajúci člen kapely.

1990 – Pred arénou v New Jersey, kde večer hrali AC/DC, napadli ich 21 ročného fanúšika. Mladík útok neprežil.

 

12. november

1965 – Prvýkrát na verejnosti hrali Velvet Underground. Za koncert na strednej škole v New Jersey dostali 75 dolárov.

1990 – Ron Wood z The Rolling Stones si zlomil obidve nohy, keď vo svojom aute narazil na diaľnici v Anglicku.

    

13. november

1968 – Brian Jones z The Rolling Stones kúpil dom od autora rozprávky Macko Pú.

1976 – Časopis The Melody Maker ohlásil dátumy spoločného britského turné punkových kapiel The Sex Pistols a Ramones spolu s Talking Heads, The Vibrators a Chrisom Speddingom. Turné malo začať koncom novembra, nikdy sa však neuskutočnilo.

 

14. november

1995 – Viac ako 3 tisícky fanúšikov Blur zablokovali dopravu v centre Londýna, keď si prišli po ich podpis do kníhkupectva.

2000 – Hudobný obchod HMV odmietol skladovať nový singel The Offspring, pretože sa kapela rozhodla zverejniť ho na svojej stránke k bezplatnému stiahnutiu.

 

15. november

1969 – Janis Joplin zatkli počas jej vlastného koncertu v Tampe. Nepáčilo sa jej, že policajti donútili jej fanúšikov, aby sa vrátili späť na svoje sedadlá. Keď speváčka opúšťala javisko, policajtovi povedala, že je skurvysyn a nakopala by ho do tváre. Za to dostala pokutu viac ako 500 dolárov.

1992 – Ozzy Osbourne oznámil, že ide do dôchodku, čo sa týka vystupovania na turné. „Kto chce robiť turné v 46 rokoch,“ povedal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *