TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Enslaved vydali novú skladbu Homebound

Nórski ENSLAVED sa pripomínajú úplne novučičkou skladbou Homebound. Zároveň tým vnadia na nadchádzajúci album Utgard, ktorý by mal vyjsť niekedy na jeseň cez vydavateľstvo Nuclear Blast. Nahrávka bude pozostávať z deviatich skladieb (celý track list si môžete pozrieť nižšie).

Kapela o piesni Homebound: „Je o najväčšej odmene objavovania a cestovania do neznámych území – ísť cestou vikingov, ak chcete, a teda tešiť sa na domov na konci cesty. Skladba berie ENSLAVED na hudobnú cestu, ktorá je zároveň poctou a vzdaním holdu všetkým, ktorí sa odvážili ísť. Zároveň oslavuje možnosť hrať náš vlastný štýl hudby: od odchovania na blackových koreňoch cez kývajúce sa vzducholode na oblohe (referencia na LED ZEPPELIN) až po teutónskych thrashových titánov.“

O názve albumu: Utgard má pre nás nespočetne veľa významov: obraz, metafora, ezoterická lokalita, vlastné slovo a pod. – jednoducho má mnoho vrstiev a úrovní. Z nórskej mytológie vieme, že ide o zem, po ktorej chodia obri; kde bohovia Asgardu nemajú žiadnu moc; nebezpečná, chaotická a nekontrolovateľná oblasť, kde najviac cítiť šialenstvo, kreativitu, humor aj chaos. Album je cestou do tejto krajiny. Utgard nie je rozprávka, ale súčasť vašej mysle aj okolia tak, ako tomu bolo od počiatku ľudstva.

Zoznam skladieb na albume Utgard:

01. Fires In The Dark
02. Jettegryta
03. Sequence
04. Homebound
05. Utgardr
06. Urjotun
07. Flight Of Thought And Memory
08. Storms Of Utgard
09. Distant Seasons

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *