TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

5 halloweenskych rockových skladieb

Halloween je síce americký sviatok, no každým rokom sa stále viac a viac udomácňuje aj u nás. Veď je to dobrý dôvod navliecť sa do masky, v ktorej vás nikto nespozná a poriadne to roztočiť. A k skvelej párty patrí skvelá hudba. Tu je pár tipov, čo pustiť všetkým tým zombíkom, upírom, duchom a iným strašidlám.

1. Alice Cooper – Dead Babies

Kým začať, ak nie práve Aliceom Cooperom? Čo je u niekoho halloweensky make-up, je u neho normálny imidž. A aj keď sa pod tou hororovou vizážou skrýva milý chlap, pieseň Dead Babies z albumu Killer vás donúti trochu zapochybovať. No na navodenie tej správnej atmosféry si nemôžete vybrať lepšie.

2. Iron Maiden – Fear Of The Dark

Kto sa bojí, nech nejde do lesa. A kto sa bojí tmy, nech nejde na halloweensku párty, lebo tam budú púšťať Fear Of The Dark od Iron Maiden. Pieseň rozprávajúca o nyktofóbii, teda strachu z tmy, spôsobuje zimomriavky nielen parádnou hudbou (veď je považovaná za jednu z najlepších skladieb 90. rokov), ale najmä keď vám hrá v hlave počas nočnej cesty domov a v tme začne čosi šuchotať.

3. Ozzy Osbourne – Mr. Crowley

Keď už sme mali Coopera, nesmie nám chýbať ďalšia postava s hororovým imidžom – Princ temnoty Ozzy Osbourne. Pustíte si Mr. Crowley z roku 1980 a už organ v úvode piesne pôsobí trochu strašidelne. A potom si uvedomíte, že text je o anglickom okultistovi a mágovi Aleisterovi Crawleym. Neostáva nič iné, len zobrať umelé netopiere z výzdoby a podľa vzoru najslávnejšej historky o Ozzym im poodhrýzať hlavy.

4. Black Sabbath – Black Sabbath

Osbourne nám ešte chvíľu bude robiť spoločnosť, aj keď nie sám, ale s celou kapelou. Desať rokov pred Mr. Crowley skupina Black Sabbath vydala debutový album Black Sabbath a na ňom bola hneď prvá v poradí skladba Black Sabbath. K strašidelnej pesničke sa musí viazať aj strašidelný príbeh: basgitarista Geezer Buttler si namaľoval steny v izbe na čierno, zavesil na ne pár krucifixov, obrázky Satana a Ozzy mu požičal latinskú knihu o čiernej mágii. Čítal ju pred spaním a keď sa potom zobudil o tretej v noci, uvidel pri konci svojej postele stáť čiernu postavu. Po chvíli postava zmizla aj s knihou.

5. Pink Floyd – Careful With That Axe, Eugene

A na záver, keď už všetkým „lepí“ zo strašidelnej historky o Black Sabbath, zhasnite všetky svetlá, nechajte svietiť len vyrezané tekvice a pár sviečok a pustite Ummagumma live verziu piesne Careful With That Ae, Eugene. Dokonalý príklad, že slová nie sú potrebné k tomu, aby bola skladba strašidelná. Sprevádzať výkriky Rogera Watersa svojimi vlastnými sa povoľuje.

BONUS: Helloween – Halloween

Toto nepotrebuje komentár…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *