TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

5 anti-love skladieb pre osamelých

Štrnásty deň v mesiaci február patrí zaľúbeným, to všetci vieme. Ale viete, že ten pätnásty patrí osamelým? Teda nemusia byť práve osamelí, stačí, že sú single, nemajú alebo nechcú partnera a je im tak dobre. Škoda, že tento sviatok nemá taký marketing ako Valentín. Láska k sebe samému je najsilnejšia a srdiečka s nápisom „Odo mňa pre mňa“ by určite išli na dračku. Tak pre všetkých single tu máme nejaké single – takzvané „anti-love“.

Guns N‘ Roses – I Used To Love Her

Miloval ju, ale musel ju zabiť, zakopať a teraz mu je fajn. Nikto mu do ničoho nekecá. Teda nešteká, slová piesne sú vraj o Axlovom psovi. Skladba však bola použitá ako dôkaz na súde, kde bol istý Justin Barber z Floridy obvinený z vraždy svojej ženy v roku 2002. Medzi manželovými zmazanými súbormi našli túto pieseň, ktorú si obvinený vraj stiahol len pár hodín pred vraždou. I Used To Love Her pustili na súde pred porotou so zobrazeným textom. Barber bol odsúdený a až do konca života bude deň osamelých oslavovať vo väzení. 

https://youtube.com/watch?v=zXIuAz7aryo

Yes – Owner Of A Lonely Heart

Mať osamelé srdce je podľa Yes lepšie ako to zlomené. Gitarista Trevor Rabin vraj vymyslel basovú linku a názov skladby počas „obzvlášť dlhej návštevy“ kúpeľne. Podľa vlastných slov často spieva na záchode. V tom prípade môžeme byť radi, že sa v tejto piesni nespieva, že mať zlomené srdce je na h…, skrátka na nič. Motivačná hláška od Yes na dnešný deň (pokojne by sa hodila aj na magnetku na chladničku): „Move yourself! You always live your life.“ (Pohni sa! Vždy si žil svoj život.)

Joan Jett – I Hate Myself For Loving You

Jedna pre tých, ktorí sú single nedobrovoľne, ešte stále to úplne nerozdýchali a nenávidia sa za to, že niečo cítia k svojmu/svojej ex. Keď Joan napísala túto pieseň, nazvala ju I Hate Myself Because I Can’t Get Laid (Neznášam sa, pretože sa nemôžem s nikým vyspať). Producent Desmond Child však vedel, že slovo „love“ v názve predáva, a tak to zmenili. Overilo sa mu to už v minulosti, keď sa spolupodieľal na písaní I Was Made For Lovin‘ You od KISS a You Give Love A Bad Name od Bon Joviho. Keď boli Joan Jett a Aerosmith na spoločnom turné, otvorila Joan dvere na svojej hotelovej izbe a uvidela tam stáť nahého Stevena Tylera. Povedal jej: „I hate myself for loving you,“ a dočkal sa dôrazného odmietnutia. Nie že si z neho zoberiete príklad a pôjdete dnes svojmu/svojej ex klopať v Adamovom rúchu.

J. Geils Band – Love Stinks

Verzia tejto skladby od Joan Jett sa objavila vo filme Mr. Wrong. Okrem toho ju počuť aj vo filmoch Opie Gets Laid, The Wedding Singer a Love Stinks. Pieseň je však v origináli od kapely J. Geils Band. Inšpiráciu údajne našli v manželstve speváka Petra Wolfa. Keby ste niekoho milovali, ale on by miloval niekoho iného a ten zase iného, tiež by ste si mysleli, že láska smrdí. Podľa kritika Roba Sheffielda si riff z tejto skladby neskôr požičala Nirvana do Smells Like Teen Spirit. 

Bob Dylan – Don’t Think Twice, It’s All Right

„Veľa ľudí z toho robí nejaký druh love songu – pomalý a uvoľnený. Ale nie je to love song. Je to vyhlásenie, že možno môžete povedať niečo, aby ste sa sami cítili lepšie. Je to ako keby ste sa rozprávali so sebou,“ vyjadril sa Bob Dylan o skladbe, ktorú napísal po tom, čo jeho priateľka odišla študovať do Talianska a jeho nechala v New Yorku. Takže k tej magnetke od Yes pridáme na chladničku ešte jednu „dylanovskú“: „Don’t think twice, it’s all right.“ (Nerozmýšľaj dvakrát, je to v poriadku.) Samozrejme, s pozadím západu slnka alebo niečím podobným často zdieľaným na sociálnych sieťach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *