TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

7 skladieb na valentínsku noc

Nie, nie tých skladieb, ktoré sa púšťajú ako podmaz k valentínskej večeri pri sviečkach a až cítite, ako z nich tečie cukor a máte pocit, že každú chvíľu vás zabije diabetes. Už máte po večeri/kine/romantickej prechádzke a hľadáte miesto, kde budete sami. Zamknete izbu, v playliste nastavíte týchto sedem skladieb a potom to už pôjde samo.

The Doors – Light My Fire

Keď sa k vám partnerka počas tej spomínanej večere nakloní a do ucha pošepne: „Come on, baby, light my fire,“ cituje The Doors a ich prvý obrovský hit Light My Fire z debutového albumu. Chce, aby ste jej rozpálili srdce a aj iné časti tela (nemyslí tým, že jej máte tou sviečkou zo stola pripáliť vlasy). Rada pre dámy: pokojne citujte túto skladbu, zaručí vám taký úspech ako kapele The Doors (dostali zlatú platňu). Rada pre pánov: táto skladba má dve verzie – rádiovú, ktorá má necelé tri minúty, pretože z nej vystrihli sóla, a albumovú, tá je o štyri minúty dlhšia, so všetkým, čo k nej patrí. Druhá verzia určite poteší viac.

The Beatles – I Want You (She’s So Heavy)

„I want you so bad. It’s driving me mad.“ Ktorá žena by nechcela počuť, že ju jej chlap chce tak veľmi, až z toho šalie? Určite to chcela počuť aj Yoko Ono, preto pre ňu John Lennon napísal túto pieseň. Len opatrne s vyjadrením „She’s so heavy“, aby to nepochopila ako narážku na svoju hmotnosť. Lebo to bude váš posledný Valentín rovnako, ako táto skladba bola posledná, pri ktorej boli všetci štyria členovia The Beatles spolu v štúdiu. A keď si ju vraj pustíte na stereo a priložíte ucho k ľavému reproduktoru, okolo času 4:30 by ste po Lennonovom výkriku mali v pozadí počuť to, čo si myslí nejedna žena po nevydarenej noci: „What was that about?“

Led Zeppelin – Whole Lotta Love

Skladba, z ktorej srší sex. Gitarový riff bol minulý rok poslucháčmi rádia BBC zvolený za najlepší všetkých čias, pieseň bola prvým americkým singlom kapely a jediným, ktorý sa dostal do americkej Top 10, pravdepodobne ide o prvý raz, kedy bolo použité echo v pozadí na vokály, ktoré Robert Plant nahral na prvýkrát. Whole Lotta Love zaručuje úspech vo všetkých oblastiach a ako sa medzi ženami hovorí: „Pustil Led Zeppelin a ďalšia vec, ktorú si pamätám – som nahá.“

https://youtube.com/watch?v=Mln0RciE2o0

AC/DC – You Shook Me All Night Long

Pre veľa párov bude tento Valentín ich prvým spoločným. Ako bola táto skladba prvým singlom AC/DC s Brianom Johnsonom pri mikrofóne. Pri jej úvodnej vete si uvedomil, že ženy a autá majú toho veľa spoločného – sú rýchle, sklamú vás, ale potom ste šťastný, keď vidíte nový model. Hlboká myšlienka, ale prídete na niečo lepšie, keď vami bude niekto „triasť“ celú noc? You Shook Me All Night Long sa teší veľkej obľube v strip kluboch. Aj to môže byť inšpirácia.

Bob Seger – Night Moves

Autobiografická pieseň Boba Segera je presne o tom, čo sa možno stane aj počas valentínskej noci. Nielen prvý spoločný Valentín či prvá spoločná noc, ale to úplne „po prvé“. Možno to bude doma potichu, kým rodičia vo vedľajšej izbe pozerajú seriály a možno na zadných sedačkách Chevroletu, ako sa to stalo aj Segerovi. Takáto romantická skladba tomu určite nezaškodí. Night Moves sa pýši titulom Najlepší singel roku 1977, tak nech je táto noc vaša najlepšia roku 2015.

https://youtube.com/watch?v=o-RuKFSdplg

Def Leppard – Pour Some Sugar On Me

A cenu za najväčší dvojzmysel v názve piesne dnes vyhráva… Def Leppard! Ako povedal spevák Joe Elliott: „Je to metafora pre akékoľvek sexuálne preferencie, ktoré si užívate.“ A ďalej pokračoval: „Pour Some Sugar On Me sme napísali len preto, že Run D.M.C. a Aerosmith spravili Walk This Way. Zrazu sa rock a rap premiešali, tak sme napísali náš vlastný hit.“ Preto ten rap v slohách skladby. Aké nám z toho plynie ponaučenie? Dnes je ten správny čas vyskúšať niečo nové. Či už názov piesne zoberiete doslova, je na vás. Len nezabudnite poupratovať, nasťahované mravce v posteli nie sú príjemnými spoločníkmi.

Aerosmith – Love In An Elevator

Jedna skladba pre tých, ktorí to nevydržia až domov a rozdajú si to už vo výťahu. Práve to inšpirovalo Stevena Tylera k jej napísaniu. Oblečený len v župane sa v hotelovom výťahu ocitol s dievčinou, s ktorou bol predtým vo vírivke, tá postláčala všetky gombíky a keď to  prešlo k sexu, otvorili sa dvere. „Trvalo to celú večnosť, kým sa tie dvere zatvorili,“ povedal spevák. To bolo ešte v časoch, keď Tyler len ťažko vedel, čo je to byť triezvy. Tak teda pozor, pred kým sa vám tie dvere otvoria, aby ste staršej pani susede nespôsobili infarkt.  Ale to by potom tiež mohol byť zaujímavý námet na pesničku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *