TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe – The Everly Brothers

Rockovú skupinu možno prirovnať k romantickému vzťahu. Hudobníci sa stretnú, vzplanú vášne, povestná chémia zabezpečí porozumenie a prvotná iskra sa premení v žiarivý plameň, ktorý poháňa skupinu vpred.

Niektoré vzťahy, podobne ako tie hudobné, vydržia desaťročia, iné sa rozpadnú, keď čaro opadne. Sú však aj také, ktoré končia bolestivým rozchodom plným súdnych žalôb, urážlivých odkazov prostredníctvom médií a niekedy dokonca lietajú päste.

Pozrite si 10 najbolestivejších rozchodov v sférach rockovej hudby. Jednotlivé časti seriálu budeme uverejňovať každý týždeň, na ďalší rozchod sa teda tešte už nabudúci piatok.

2. The Everly Brothers

10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe - The Everly Brothers
10 najšpinavších rozchodov v rockovej hudbe – The Everly Brothers

Platí, že najškaredšie sa vždy pohádajú členovia rodiny, obzvlášť to platí o súrodencoch. Americká country-rock ‘n‘ rollová skupina The Everly Brothers, založená v roku 1957 dvoma nerozlučnými bratmi Philom a Donom, je toho dôkazom.

Duo ovplyvnilo legendy ako The Beatles, The Beach Boys či Simon & Garfunkel svojimi dodnes známymi hitmi „Bye Bye Love“, „Wake Up Little Susie“, „Cathy’s Clown“, „So Sad (To Watch Good Love Go Bad)“, „Crying In The Rain“ alebo „Temptation“.

Všetko sa pokazilo v Hollywoode v roku 1973, keď sa starší z bratov Don zjavil opitý na vlastnom koncerte. Nedokázal spievať, texty si nepamätal, radšej si ich teda vymýšľal. Netušil, že týmto gestom nahnevá brata. Ten sa neovládol, pekne sa rozbesnil, hodil po Donovi gitaru, odkráčal z pódia a nechal opitého Dona samého. Niekoľkoročné „bratstvo“ sa definitívne skončilo.

Phil a Don sa znova ako súrodenci stretli až na otcovom pohrebe (nikoho snáď neprekvapuje, že rozhádaná rodina si vždy príde na meno až pri smutnej udalosti) v roku 1975. Medzičasom sa každý z nich vydal na sólovú kariéru a separátne vydali niekoľko albumov a singlov.

Zlom nastal v roku 1983, keď sa The Everly Brothers rozhodli usporiadať koncert v londýnskej The Royal Albert Hall, z ktorého existuje oficiálny audio i video záznam a ktorý bol verejnosťou veľmi dobre prijatý. Po vystúpení dokonca nasledovala návšteva štúdia (spoločne) a nahratie albumu „EB ‘84“ no kto by si myslel, že konečne nastalo definitívne udobrenie, mýli sa. Napätie nepominulo.

Posledné živé vystúpenia sa konali v roku 2005, keď, v tom čase už deduškovia, prejazdili Veľkú Britániu. Odvtedy sa na pódiu objavujú len sporadicky, no na viac ako „ahoj“ na parkovisku sa nezmôžu.

Dnes má Don Everly 76 rokov a jeho brat Phil 74. Možno je najvyšší čas na bratské zmierenie, v tomto veku totiž môže byť každý deň neskoro.

Ďalšie časti seriálu

Guns N’ Roses, The Police, The Clash, Oasis, Deep Purple, Rage Against The Machine, Pantera, Stone Temple PilotsPink Floyd

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *