Švédski kovotepci AVATAR ponúkajú na vnem svoju ochutnávku nového albumu "Hunter Gatherer", ktorý oficiálne vychádza 7. augusta cez vydavateľstvo Entertainment One (eOne). Skladba nesie názov "God Of Sick Dreams" a je to už druhý singel z nového opusu.

Od výbušných riffov prvého singla "Silence In The Age Of Apes" si môžeme teraz vypočuť inú, temnejšiu a futuristickejšiu tvár dnešných AVATAR. Ich odvážny manifest "Hunter Gatherer" je nemilosrdnou štúdiou neustálej a rýchlo rastúcej bezradnosti ľudstva mieracieho do neistej budúcnosti, ktorú ešte podtrháva temnejšie hudobné myslenie kapely. Ich nová doska je zatiaľ najtemnejším a najhriešnejším počinom v ich doterajšej diskografii s hlbokými odkazmi na krutosť, pohŕdanie a deprivácie. 

V roku 2019 sa AVATAR zišli spolu s producentom Jay Rustonom (STONE SOUR, SLIPKNOT, ANTHRAX) v kalifornských Sphere Studios v Los Angeles, kde vytvorili základy skladieb na "Hunter Gatherer" takým spôsobom, akým tvorili aj predtým na opuse "Hail The Apocalypse" (2014).Zoznam skladieb nového albumu:

01. Silence In The Age Of Apes

02. Colossus

03. A Secret Door

04. God Of Sick Dreams

05. Scream Until You Wake

06. Child

07. Justice

08. Gun

09. When All But Force Has Failed

10. Wormhole

spustiť videospustiť video