TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Zomrel Phil May, frontman Pretty Things

Phil May, frontman nedocenenej rockovej kapely Pretty Things, ktorý bol uznávaný rovesníkmi ako Davidom Bowiem, Jimi Hendrixom a členmi Rolling Stones, ale aj súčasnými kapelami ako Kasabian, zomrel vo veku 75 rokov.

Skonal v piatok 15. mája v norfolkskej nemocnici King’s Lynn na zdravotné komplikácie po operácii bedra, ktorá bola následkom cyklistickej nehody spred pár dní. Úmrtie nesúvisí s koronavírusom.

May pochádzal z mesta Dartford v grófstve Kent. V roku 1963 založil skupinu Pretty Things spolu s gitaristom Dickom Taylorom, ktorý začínal ako hráč na basgitaru v skupine The Rolling Stones. Album skupiny Pretty Things S.F. Sorrow z roku 1968 je všeobecne považovaný za jeden z prvých koncepčných hudobných albumov, i keď kritikou nikdy nebol docenený. May sa netajil svojou bisexualitou, nosil dlhé vlasy a sám seba označoval za antikultúrnu postavu.
      
May, ktorý bol i textárom, mal chatrné zdravie už v decembri 2018, keď Pretty Things odohrali rozlúčkový koncert s názvom Final Bow. Na pódiu sa k nim vtedy pridali David Gilmour zo skupiny Pink Floyd a sir Van Morrison. Pretty Things vydali celkovo 13 štúdiových albumov, posledný v roku 2015. Mayovi v roku 2014 diagnostikovali chronickú obštrukčnú chorobu pľúc, z ktorej sa zotavil, dodáva denník The Guardian. May po sebe zanechal syna, dcéru a partnerku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *