TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Zomrel Ennio Morricone

Ennio Morricone, oscarový skladateľ svetoznámej kompozície “The Ecstasy Of Gold”, skladby z klasického westernu “The Good, The Bad And The Ugly”, ktorá od roku 1983 otvárala všetky koncerty thrashovej legendy METALLICA, zomrel vo veku 91 rokov.

Podľa jeho právneho zástupcu skladateľ zomrel v pondelňajších raňajších hodinách v jednej rímskej nemocnici na následky zlomenej nohy a následných komplikácii.

Niekedy v polovici osemdesiatych rokov James Hetfield vysvetlil, prečo si jeho kapela vybrala hudobný námet  “The Ecstasy Of Gold” ako svoju úvodnú hudbu každého koncertu.

Vtedy povedal: “Pôvodne sme mali len takú starú pásku, z ktorej ako intro znel tlkot srdca, ktorý sa pomaly zrýchľoval. Hnus. Nakoniec náš manažér v tom čase prišiel s myšlienkou nahradiť to ‘The Ecstasy Of Gold’. A od prvého použitia sa niečo stalo… Nás to skvelo pripravilo a nabudilo na nastávajúci koncert a fanúšikov boli okamžite totálne nadšení.”

METALLICA nakoniec aj nahrala metalickú verziu tejto skladby “The Ecstasy Of Gold”, ktorá bola zaradená na Tribute to Morricone, kde hosťovali tie najväčšie svetoznáme mená z oblasti popu, rocku, jazzu a klasickej hudby. Táto verzia bola vydaná vo februári 2007 cez vydavateľstvo Sony Classical.

METALLICA hrala “The Ecstasy Of Gold” naživo poprvýkrát v júli 2009 vo Forume v dánskom Copenhagene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *