TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Veľkohubý Rob Flynn z Machine Head o Spotify: Chcem mať možnosť nájsť novinky jednoducho

Rob Flynn z MACHINE HEAD si opäť našiel chvíľku, aby sa s nami podelil o jeden z jeho mnohých názorov na vec. Tentokrát o Spotify a streamovaní.

“Ako ja, ku**a, milujem Spotify. Je to jedna z najväčších zmien v hudobnom priemysle odkedy hrám a nechápem nenávisti metalovej komunity. Frustruje ma to. Je to inovatívne, úplne to zmenilo hru a používa to dosť ľudí na to, aby sme to považovali len za výstrelok. Pozriete sa a vidíte, ako hip-hop v Amerike predbehol rockovú hudbu úplne po prvýkrát za celú históriu, práve zásluhou Spotify. Rock dominoval od hudobných začiatkov, ale teraz je rock COLDPLAY a MUMFORD & SONS! To nie je rocková hudba! Čo to má ako byť? Veľkú váhu na tom majú samotné kapely, ktoré zabíjajú streamovanie.”

“Sledujete Netflix, nie? Chýba vám, že si nemôžete ísť požičať DVD do kamennej predajne? Mne nie! Milujem, ako si môžem na Netflixe čokoľvek vybrať, a je to! Prečo to potom odmietanie v metale? Hovorím to ako týpek, ktorý je odchovaný na vinyloch a neskôr na kazetách, ktoré absolútne dominovali. Pamätám si 8-tracky. Pamätám si, keď prišli CD-čká a nemohol som ich vystáť, pretože som mal svoj kazetový prehrávač. A potom prišlo iTunes, čo som považoval za skvelé. No a potom sa vrátil vinyl, čo je naozaj zvláštne, pretože hneď, ako prišli CD nosiče, som si pomyslel ‘Toto je oveľa lepšie ako vinyl!’

“Pokiaľ ľudia chcú, aby metal prežil, musia si to dobre spočítať. Z môjho pohľadu je super, ak si chcú ľudia kúpiť CD alebo vinyl. Pokiaľ je to to, čo preferujete pri počúvaní, v poriadku. Nepodporujete ma len tým, že si kúpite moje CD; nepretaví sa to do lepšej pozície v rebríčkoch. Teraz je to mixom pozretí na YouTube, prehratí na Spotify, stiahnutí singlov na iTunes, prehratí na Apple Music, aj CD a vinylov, ktoré z toho ale robia len maličký kúsok. Takže, keď má raper na YouTube 4 milióny pozretí, ide mu to pekne do čísel v jeho postavení v rebríčku! Ale chápem to. Je to zmena. Nerobím z toho vedu. Kedysi to bolo jednoduchšie! Nie som ten typ chlapíka, čo príde a povie ‘Nekradnite moju nahrávku.’ Vravím: ‘Uje**e ju, ku**a!’ V dnešnej dobe je to aj tak nepraktické a nepohodlné ísť na nejakú stránku a stiahnuť si hudbu ilegálne, keď to môžete počúvať na Spotify! Je to čudné a myslím si, že to pre metal nie je zdravé a že metal môže dokonca vymiznúť, pokiaľ ľudia nenaskočia na streamovanie, pretože dnes už je to podstatnou časťou dlhovekosti kapiel.”

“Však ja ani, ku**a, neviem, kde si kúpiť CD MACHINE HEAD! Fakt, v obchode sú regály a stojany veľké ako bicia súprava a na nich TAYLOR SWIFT, FOO FIGHTERS a PAVAROTTI alebo podobné ho**á! Nenájdete tam žiadny metal. Chce sa mi na turné nosiť celý kufrík plný CD-čiek? Nie! Chcem mať možnosť nájsť novinky naozaj jednoducho a podporiť tak umelcov? Si píš, ku**a!”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *