TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 6. apríl – 12. apríl

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

6. apríl

1968 – Pink Floyd oficiálne vyhlásili, že Syd Barrett opustil kapelu. Barrett kvôli užívaniu drog trpel duševnými poruchami.

1968 – The Beatles otvorili svoju nahrávaciu spoločnosť, o tri roky ich presne v tento istý deň nasledovali The Rolling Stones.

1987 – Právnici Rogera Watersa vydali vyhlásenie, že Roger verí, že práve on je kreatívnou silou Pink Floydu, a preto popiera právo na používanie mena kapely ktorémukoľvek inému členovi.  

7. apríl

1981 – Kit Lambert, bývalý manažér a producent The Who, umrel na krvácanie do mozgu po tom, čo v dome jeho matky v Londýne spadol zo schodov.

1988 – Alice Cooper sa počas svojho európskeho turné takmer obesil, keď prasklo bezpečnostné lano. Visel niekoľko sekúnd, kým ho zachránili.

1990 – Tommy Lee z Mötley Crüe sa na koncerte zranil počas svojho „kaskadérskeho“ bubeníckeho vystúpenia, keď spadol zo 6 metrov vysokej plošiny.

1994 – Courtney Love bola zatknutá za drogy a krádež po tom, čo sa predávkovala. V tom čase ešte nevedela, že jej manžel Kurt Cobain leží doma mŕtvy. Zistila to až na druhý deň.

8. apríl

1994 – Elektrikár Gary Smith objavil telo Kurta Cobaina v skleníku pri jeho dome v Seattli.

1998 – Južne od mesta Rio De Janeiro začal na lodi horieť jeden z motorov. Novinári, ktorí boli neďaleko, zachránili z lode tesne pred jej vybuchnutím 12 ľudí. Jedným z nich bol Ron Wood z The Rolling Stones.

2012 – Organizátori Olympijských hier v Londýne sa spýtali manažéra The Who, či by legendárny Keith Moon mohol vystúpiť na ceremoniáli. Manažér Bill Curbishley im odpovedal, že Keith teraz býva v krematóriu Golders Green a správa sa podľa motta The Who „Dúfam, že zomriem skôr, ako budem starý.“ Bill povedal: „Ak majú okrúhly stôl, nejaké sklá a sviečky, mohli by sme ho kontaktovať.“

9. apríl

1978 – Narodil sa zakladateľ rocker.sk Peter Sjekel. Je narcistný sebec nehľadiaci okolo, a preto mu nerobilo morálny problém upraviť autorský článok redaktorky a doplniť svoje meno do historického kalendára. A ešte o sebe píše v tretej osobe. Oslavuje 11.4. v M Bare na Sihoti v Trenčíne. Príďte, bude ruka hora a rocknroll v juboxe.

1989 – Vtedy 49-ročný Bill Wyman z The Rolling Stones oznámil, že sa ide oženiť s osemnásťročnou Mandy Smith. Párik sa dal dokopy, keď mala Mandy len trinásť rokov.

Týždeň v minulosti – 6. apríl – 12. apríl

10. apríl

1965 – Britská škola vo Wrexhame požiadala rodičov, aby posielali svoje deti do školy oblečené v školských uniformách a nie v menčestrových nohaviciach, ako nosia The Rolling Stones.

1970 – Jim Morrison sa počas koncertu The Doors v Bostone opýtal publika: „Chcete vidieť moje prirodzenie?“ Hneď na to manažment vypol prúd a klávesák Ray Manzarek ho odvliekol z pódia.

1970 – Paul McCartney dal týždeň pred vydaním svojho sólového albumu vyhlásenie, že The Beatles sa rozpadli. Povedal, že už nemá plány znovu nahrávať či objavovať sa s The Beatles, alebo písať niečo s Johnom, na čo Lennon reagoval: „Paul neodišiel. Vyhodil som ho.“

11. apríl

1965 – Lietadlo, v ktorom sedel Elvis Presley, muselo počas letu z Amarilla do Nashvillu núdzovo pristáť kvôli problémom s motorom, od vtedy sa Elvis bál lietania.

1977 – Alice Cooper vystupoval v Sydney pred 40 tisíc ľuďmi, čo bol najväčší dav na rockovom koncerte v histórii krajiny.

1994 – Oasis vydali svoj debutový singel Supersonic.

12. apríl

1967 – Mick Jagger z The Rolling Stones dostal na letisku od úradníka päsťou do tváre, keď vybuchol po tom, čo kapelnú batožinu prehľadávali kvôli drogám a oni kvôli tomu zmeškali let.

1975 – David Bowie ohlásil svoj už druhý „odchod do dôchodku“. „Odo mňa už nebude viac rock n‘ rollových nahrávok,“ povedal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *