TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 30. marec – 5. apríl

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

30. marec

1967 – Počas vystúpenia Jimiho Hendrixa v Top Of The Pops pustil technik podklad k Simon Smith And His Amazing Dancing Beer od Alana Pricea, na čo mu Hendrix povedal: „Na toto nepoznám slová, chlapče.“

1967 – V štúdiu Chelsea Manor v Londýne sa fotil cover albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band od The Beatles. Fotenie začalo o jedenástej večer a skončilo 7:30 ráno.

1976 – The Sex Pistols odohrali svoj prvý koncert v Londýne v klube The 100 na punkovom festivale.

1992 – R.E.M. začali nahrávať album Automatic For The People vo Woodstocku v New Yorku.

Warning: rename(/www/hosting/rocker.sk/www/userfiles/articles/30-03/653/1427714439-sgtpepper.jpg,/www/hosting/rocker.sk/www/eshop/wp-content/uploads/2021/01/1427714439-sgtpepper.jpg): No such file or directory in /www/hosting/rocker.sk/www/actions/blocks/15.php on line 34
Týždeň v minulosti – 30. marec – 5. apríl

31. marec

1958 – Vyšla rock n‘ rollová klasika Johnny B. Goode od Chucka Berryho. Pôvodný text, kde bol Johnny označený ako „colored boy“, bol kvôli rádiám zmenený na „country boy“.

1967 – Jimi Hendrix prvýkrát zapálil na pódiu gitaru počas koncertu v Londýne. Zhorený Fender Stratocaster sa v roku 2008 predal v aukcii za 280 tisíc libier.

1995 – Jimmyho Pagea takmer dobodali na koncerte v Michigane. Fanúšik sa vrhol na javisko s nožom, no zastavili ho dvaja členovia ochranky, ktorých dobodal namiesto gitaristu. Po zatknutí povedal, že chcel Jimmyho zabiť kvôli satanistickej hudbe, ktorú hrá.

1. apríl

1966 – Davidovi Bowiemu vyšiel prvý sólo singel Do Anything You Say.

1970 – Ako prvoaprílový žart vyhlásili John Lennon a Yoko Ono v médiách, že sa chystajú podstúpiť zmenu pohlavia.

1976 – The Buzzcocks odohrali svoj úplne prvý koncert. Po troch pesničkách im vypli prúd.

1985 – David Lee Roth opustil Van Halen, neskôr ešte v tomto roku ho nahradil Sammy Hagar.

2. apríl

1967 – Zatkli 154 austrálskych fanúšikov The Rolling Stones, keď v hale s kapacitou 14 tisíc ľudí začali výtržnosti. Na pódium hodili dymovnicu.

1969 – Child, nová kapela Bruce Springsteena, odohrala svoj živý debut v New Jersey. 

3. apríl

1969 – Jim Morrison z The Doors sa sám prihlásil na FBI. Na krku mal šesť obvinení z obscénneho správania a verejného obnažovania na koncerte v Miami zo začiatku marca. Neskôr bol prepustený na kauciu 2000 dolárov.

1957 – Steve Miller bol obvinený z toho, že zapálil oblečenie na svojom priateľovi Benitovi Dioriovi. Keď do domu prišla polícia, Benito sa snažil dostať z plameňov a Miller sa pobil s niekoľkými policajtmi, kvôli čomu bol neskôr obvinený za kladenie odporu pri zatýkaní.

1989 – Niekoľko tisíc fanúšikov sa bez lístka snažilo dostať na koncert Grateful Dead v Pittsburgu. Dvadsaťtri z nich bolo zatknutých.

1994 – Blížiace sa turné Nirvany a Hole bolo zrušené kvôli pretrvávajúcim špekuláciám o Cobainových problémoch s drogami.

2007 – Keith Richards z The Rolling Stones vyhlásil, že to, že šnupal popol svojho otca počas drogových orgií, nie je pravda, aj keď to predtým sám povedal v rozhovore pre NME. Manažérka Jane Rose povedala, že to bol len žart a nemôže uveriť, že to médiá zobrali vážne.

4. apríl

1956 – Elvis Presley odohral koncert v San Diegu. Policajný náčelník potom povedal, že ak sa niekedy vráti do mesta a bude vystupovať tak ako vtedy, bude zatknutý za výtržníctvo.

2007 – Švédsky pár mal problémy po tom, čo svoju šesťmesačnú dcéru pokrstili menom Metallica. Úrady povedali, že toto meno nie je vhodné, a tak sa celý prípad dostal na súd.

5. apríl

1978 – Diváci v Birminghame mohli ako prví na svete vidieť naživo kapelu Duran Duran.

1980 – Diváci v Aténach mohli ako prví na svete vidieť naživo kapelu R.E.M.

1994 – Kurt Cobain vo svojom dome v Seattli napísal list na rozlúčku a strelil sa do hlavy, jeho telo bolo nájdené o tri dni neskôr. V tento istý deň umrel aj gitarista KISS Mark St. John, Jim Marshall, Cozy Powell či Layne Staley z Alice In Chains.

Týždeň v minulosti – 30. marec – 5. apríl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *