TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Týždeň v minulosti – 23. november – 29. november

Ak ste niekedy rozmýšľali, čo sa stalo v tento týždeň, ale o pár rokov či desaťročí dozadu, máme pre vás niekoľko historických medzníkov na hudobnej scéne.

 

23. november

1975 – Queen sa dostali na vrchol britského rebríčka so singlom Bohemian Rhapsody. Keď sa ho kapela snažila vydať, rôzne nahrávacie spoločnosti im tvrdili, že 5 minút a 55 sekúnd je na singel príliš veľa a nikdy z toho nebude hit.

2008 – Po dlhých rokoch čakania Guns N‘ Roses v novej zostave konečne vydali nový album. 

 

24. november

1991 – Eric Carr (Paul Charles Caravello), ktorý od roku 1980 bubnoval v KISS, umrel v newyorskej nemocnici na rakovinu. Mal 41 rokov. Na pódiu to bol The Fox, teda s maskou líšky.

1991 – Rovnaký deň opustila tento svet aj legenda Freddie Mercury. Vo veku 45 rokov umrel kvôli AIDS v Londýne len deň po tom, čo sa verejne priznal, že je HIV pozitívny.

Týždeň v minulosti - 23. november – 29. november

25. november

1968 – Vyšiel „The White Album“ The Beatles. Doska, na ktorej sú hity ako Helter Skelter, While My Guitar Gently Weeps či Back In The USSR, v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias magazínu Rolling Stone uzatvára prvú desiatku.

1995 – Thom Yorke, spevák Radiohead, počas koncertu v Mníchove omdlel od vyčerpania.

2010- Podvodník s falošným preukazom z koncertu Boba Dylana prišiel do pizzerie v Massachusetts a objednal 178 pízz. Tvrdil, že objednávka za viac ako 3900 dolárov je pre Dylana a celý jeho personál. V pizzerii piekli pizze až do pol šiestej ráno, no nikto si pre na nakoniec neprišiel.

 

26. november

1976 – The Sex Pistols vydali singel Anarchy In The UK. Pôvodný obal bol čisto čierny.

1989 – The Rolling Stones odohrali koncert v Južnej Karolíne, aby vyzbierali peniaze na pomoc obetiam hurikánu Hugo.

 

27. november

1991 – Konal sa pohreb Freddieho Mercuryho. Zúčastnilo sa na ňom len 35 najbližších priateľov a členov rodiny, medzi nimi aj zvyšok kapely Queen či Elton John.

1997 – Na pohrebe Michaela Hutchenceho z INXS sa narušený fanúšik snažil skočiť zo šesťmetrového balkóna s káblom omotaným okolo krku. Polícia ho odviedla na psychiatriu.

 

28. november

1974 – John Lennon sa poslednýkrát v živote postavil na pódium, keď sa pridal k Eltonovi Johnovi v New Yorku a predviedli spolu tri piesne.

1991 – Nirvana vystupovala na nahrávaní relácie BBC Top Of The Pops. Kapelu požiadali, aby hrala na playback, len spievala naživo. Na protest Kurt Cobain odspieval celú skladbu o oktávu nižšie (priznal, že imitoval Morrisseya z The Smiths) a v jednej chvíli takmer zjedol svoj mikrofón. O tom, že predstieranie hrania na gitaru úplne ignoroval ani nehovoriac. Text úvodného verša zmenil na „load up on drugs, kill your friends“.

1993 – Neďaleko svojho domu v Santa Barbare mal nehodu bubeník Steppenwolf, Jerry Edmonton. 48. narodenín sa už nedožil. 

29. november

2001 – George Harrison, najmladší člen The Beatles,  umrel v Los Angeles na rakovinu pľúc. Okrem pôsobenia v jednej z najznámejších kapiel sveta mal po jej rozpade úspešnú sólo kariéru a bol tiež súčasťou Traveling Wilburys.

2007 – Pôvodný bubeník Lynyrd Skynyrd, Artimus Pyle, bol zatknutý za to, že nesprávne zaregistroval adresu svojho trvalého bydliska. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *