TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Sabaton s novým videom k skladbe The Future Of Warfare

SABATON je asi najznámejšia metalová firma, pokiaľ ide o vojenskú tematiku. Zasvätili jej celú svoju tvorbu a pri príležitosti 104. výročia Bitky Flers-Courcelette z 1. svetovej vojny sa rozhodli vydať unikátne video k skladbe The Future Of Warfare. Pieseň je z ich 9. albumu The Great War z roku 2019, ktorý sa celý venoval práve obdobiu prvej celosvetovej vojny.

To ale nie je jediné výročie, ktoré si švédi albumom pripomenuli. Jeho nahrávanie totiž začalo presne 100 rokov od ukončenia vojny (posledný oficiálny výstrel padol 11. novembra 1918). Nebolo to prvýkrát, čo kapela spievala o tomto historickom období, ale určite to bolo nové v tom, že tomu venovali celý album.

Joakim Brodén o nahrávaní albumu: „Už to nie je tak, že by som ho nenávidel. Pokiaľ ide o hudobnú časť, nie som jediný, kto píše hudbu, ale som hlavným skladateľom v skupine a vždy som bol. Takže píšem všetky piesne, som tu pre nahrávanie aj mixovanie. A to je niekoľko mesiacov – až deväť mesiacov, od začiatku do konca – a potom písanie textov a všetko okolo toho. Na konci tohto procesu, keď všetko mixujete a počúvate, trénujete svoju myseľ, aj keď priamo nechcete, no je vašou úlohou nájsť veci, ktoré nie sú dobré. Sami trénujete, aby ste hľadali chyby – hudobne a produkčne, všetko, čo je problém, musí byť odstránené. Takže v podstate sa akýkoľvek album ku koncu nahrávania, aspoň pre mňa, stáva… som unavený z piesní; Počul som ich všetky. A všetky možnosti – bola to správna voľba, aby bolo gitarové sólo trochu hlasnejšie? Takže keď budeme hotoví s albumom a pôjdeme na PR turné, mali by sme byť nadšení, [ale] ja to ku*va nenávidím. Momentálne je to rok, čo sme to dokončili a až teraz ho môžem začať objektívne počúvať… Musíte tomu dať chvíľu času. Takže teraz to môžem počúvať trochu objektívnejšie a vidieť, čo sme urobili dobre, resp. čo sme urobili zle.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *