TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Písmo rockových hviezd ako font

Túžili ste niekedy po tom, aby ste mali písmo, akoby ho písal niektorý z vašich rockových hrdinov? Už to nemusí byť problém. Môžete si stiahnuť rôzne fonty, vďaka ktorým budete vo worde písať ako Kurt Cobain, John Lennon, David Bowie, Leonard Cohen alebo Serge Gainsbourg.

 

Nicolas Damiens a Julien Sense prišli s kreatívnym, originálnym a jedinečným nápadom vytvoriť fonty pre textové editory tak, aby vyzerali ako rukopis niektorých hudobných hviezd. Rozhodli sa tak, lebo by takýmto spôsobom radi inšpirovali mladých textárov a hudobníkov. Preto im dali možnosť tvoriť rukopisom svojich obľúbencov.

 

Autori popísali, prečo sa pre takéto niečo rozhodli: ,,Textárstvo je o inšpirácii. Píšte skladby tak, ako to robili tí, čo vás inšpirujú. Fonty textárov vznikli, aby inšpirovali hudobníkov. Písanie textov rukopisom inšpiratívnych textárov pomáha rozvoju fantázie. Byť v koži Bowieho, Cobaina, Cohena, Gainsbourga, Lennona je čisto na fantázii… Ale je to účelné.“ Na stránke pod fontami je jasne pod každým napísané – len pre osobné účely.

 

Nicolas a Julien na tvorbu fontov podľa rukopisov potrebovali vyhotoviť analýzu ručne písaných listov a poznámok, aby následne mohli podľa nich zostaviť plne funkčné fonty.

 

Pokiaľ by ste tento doplnok chceli vyskúšať, fonty sú dostupné na stránke songwritersfonts.com. Po ich stiahnutí si okrem samotného súboru nájdete aj krátky oznam od tvorcov: ,,Ďakujeme vám, že používate Songwriters Fonts. Všetky fonty boli nadizajnované z originálnych rukopisov legendárnych textárov. Toto je nekomerčný projekt. Songwriter Fonts vznikli len pre osobné účely. Dúfame, že vám pomôžu posilniť predstavivosť pri práci a dodajú vám inšpiráciu k napísaniu vašich vlastných legendárnych skladieb. Užite si ich.“ Naša smola však je, že keďže sú urobené pre anglický jazyk, nedokážete v nich písať s interpunkciou. 


Použité zdroje:
songwritersfonts.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *