TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Pearl Jam vydali druhú skladbu Superblood Wolfmoon z nadchádzajúceho albumu Gigaton

Len mesiac a pár dní nás delí od nového, v poradí už 11. albumu Gigaton od PEARL JAM. Minule sme si predstavili prvý singel Dance Of The Clairvoyants a dnes tu máme ďalšiu novinku. Druhá skladba nesie názov Superblood Wolfmoon a má povznášajúci rockový sound. Tematicky sa venuje vzťahu, ktorý nevyšiel.

Kapela navnadila na pieseň pomerne netradične a originálne cez rozšírenú realitu. Pomocou webovej aplikácie na oficiálnej stránke skupiny mohli fanúšikovia od 13. februára namieriť svoj telefón na Mesiac, čo na obrazovke vyvolalo animácie prispôsobujúce sa nášmu jedinému prirodzenému satelitu. Zároveň boli animácie načasované tak, aby zodpovedali náhľadu na skladbu Superblood Wolfmoon.

Prvá skladba z albumu dostala až tri samostatné videá, v tomto prípade sa musíme zatiaľ uspokojiť iba s vizualizáciou. Jeff Ament (basová gitara) sa vyjadril k albumu: „Ani si neviete predstaviť, aký som na skladby na albume hrdý. Asi ste si všimli, že s vydaním albumu sme dosť čakali, čo sa ale pozitívne prejavilo na celkovom výsledku. ‘Dance’ bol perfektným mixom experimentov a spolupráce miešaním hudobných nástrojov a vytváraním skvelej piesne.“


Použité zdroje:
rollingstone.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *