Od posledného vydaného albumu kapely PEARL JAM ubehlo už sedem rokov. O pár dní, presnejšie 27. marca, sa ale dočkáme ich ďalšieho, v poradí už jedenásteho albumu s názvom Gigaton. Kapela priaznivcom ponúkla aj nový song Dance Of The Clairvoyants s videom, ktoré si môžete pozrieť nižšie. V klipe vystupujú všetci členovia kapely hrajúci po celej Zemi. Krásne zábery hôr, dažďa, nočnej oblohy, lesov aj púští dopĺňajú pohodovú a chytľavú hudbu.

Na oficiálnej stránke kapely sa k skladbe vyjadril basista kapely Jeff Ament: „Ani si neviete predstaviť, aký som na skladby na albume hrdý. Asi ste si všimli, že s vydaním albumu sme dosť čakali, čo sa ale pozitívne prejavilo na celkovom výsledku. 'Dance' bol perfektným mixom experimentov a spolupráce miešaním hudobných nástrojov a vytváraním skvelej piesne. Ed [Vader] napísal jeden z mojich najobľúbenejších textov v spojení s Mattovým [Cameron] vynikajúcim bubeníckym vedením. Spomenul som Mikeovu [McCready] vynikajúcu gitarovú prácu a to, že na basu hrá Stone [Gossard]? S kreativitou sme otvorili nové dvere a je to vzrušujúce“.

 

spustiť videospustiť video

McCready pre Billboard ďalej prezradil niečo o nahrávaní: „Tvorba albumu bola dlhá cesta, emocionálne temná a miestami zmätená, ale zároveň vzrušujúca a experimentálna mapa k hudobnej spokojnosti/vykúpeniu. Spolupráca s členmi kapely na albume Gigaton mi dala viac lásky a uvedomenia si, že spájanie ľudí je v týchto časoch potrebné“.

Tracklist:

1.  Who Ever Said
2.  Superblood Wolfmoon
3.  Dance of the Clairvoyants
4.  Quick Escape
5.   Alright
6.   Seven O’Clock
7.   Never Destination
8.   Take The Long Way
9.   Buckle Up
10. Come Then Goes
11. Retrograde
12. River Cross

Použité zdroje:
pearljam.com