TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Ochutnávka novej lajvky Dream Theater

Titáni progresívnej tvrdej hudby DREAM THEATER pripravujú na vydanie svoj deviaty živý album v kariére, ktorý pod názvom Distant Memories – Live In London vychádza 27. novembra tohto roku. Nahrávali ho na vypredanej koncertnej showke uskutočnenej v londýnskom Apollo Theatre. Záznam dokumentuje kapelu na ich svetovom turné k ich kritikami oceňovanom poslednom štúdiovom albume Distance Over Time, na ktorom oslávili aj dvadsiate výročie vydania koncepčného opusu Metropolis Part 2 – Scenes From A Memory.

A tu je ďalšia ochutnávka z tohto živáku v podobe skladby Fatal Tragedy, pochádzajúcej práve z tohto koncepčného albumu.

Gitarista John Petrucci k tomu povedal: “Predvádzať skladby zo Scenes From A Memory po dvadsiatich rokoch bolo pre nás všetkých ohromnou zábavou.”

Fatal Tragedy je jedna z temných a tvrdších skladieb zo Scenes a u divákov má úžasnú odozvu. Okrem toho je to jedna zo zásadných skladieb, ktorá je v rámci deja a príbehu veľmi podstatná, zatiaľ čo hudobne je to jeden z najlepších inštrumentálnych kúskov na albume.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *