TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

O tom, ako Devina Townsenda podržali fanúšikovia v časoch najhorších

Devin Townsend vydáva znenazdajky novú skladbu Quarantine. Už z názvu je jasné, že ide o priamu reakciu na aktuálnu situáciu vo svete spôsobenú koronavírusom. V jeho prípade ale ide o niečo viac a vydanie piesne má aj svoje hlbšie opodstatnenie. Len pár dní dozadu spustil Devin kampaň na vyzbieranie 50 000 dolárov, ktoré mali pokryť jeho straty zo zrušených koncertov. Môžete si povedať, že každý hudobník má situáciu rovnakú, ale Townsend do jeho zatiaľ posledného albumu Empath z minulého roka nalial nemalé peniaze zo svojho účtu.

Sila fanúšikov sa naplno ukázala a hodnota je dnešným dňom už prekročená. Ako prvý spôsob poďakovania vypustil Devin Townsend práve spomínanú pieseň Quarantine. Momentálne vieme, že ide o súčasť nového Quarantine Projektu, o ktorom Devin povedal, že „môže obsahovať mnoho rozličných štýlov, streamov na Twitchi, koncertov, ba aj podcastov.“

V otvorenom liste píše práve o tom, ako jemu a jeho tímu zachránila GoFundMe kampaň „zadok“. Ďalej sa bude snažiť všetko vynahradiť novým materiálom a namiesto toho, aby si hľadal novú prácu, bude sa venovať tomu, čo vie najlepšie – skladaniu hudby. V mene seba, Northern Music, HevyDevy Records a celého tímu ďakuje za prejavenú podporu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *