TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Lacuna Coil predstavujú nový videoklip k skladbe Save Me

Talianske metalové zoskupenie LACUNA COIL vydalo videoklip k skladbe Save Me. Ide o kúsok skladačky deviateho albumu Black Anima. Zábery vo videu sú zozbierané z európskeho turné – na pódiu aj v zákulisí. O réžiu sa postarala Isabella D’Alessandro.

Spevák skupiny Andrea Ferro o skladbe: Save Me je o tom, že všetci robíme chyby, máme problémy a ľutujeme niektoré veci. Ale nie sme to my, kto sú tými chybami a problémami. Máme silu na to, aby sme tvorili vlastný deň. Ten čas nastal práve teraz.“ Album Black Anima je zároveň koncepčným, no nebolo to vopred zamýšľané.

Speváčka Cristina Scabbia o tematickosti pre portál Genre Is Dead: „Na začiatku sme mali veľa nápadov, ktoré neboli zamerané na jeden spoločný bod, čo bol problém. Ak máte príliš veľa vecí, ktoré chcete povedať, môžete zariskovať a povedať ich tak, že budú pravdepodobne mätúce. Zo začiatku sme bojovali aj so skladaním piesní. Náš basák Marco Coti Zelati, ktorý nahrávku aj produkoval, je naším hlavným skladateľom. Ani on nemohol na začiatku s ničím prísť. Obával sa, pretože nemal inšpiráciu. Mali sme stretnutie, kam sme doniesli množstvo obrázkov a všetkého, čo by nejak mohlo pomôcť s inšpiráciou. Marco sa inšpiruje vo filmoch a videohrách, pretože chce zložiť soundtrack pre veci, ktoré vidí. Potom to už išlo veľmi prirodzene. Andrea a ja sme napísali texty a vokálny linky. Marco ich spojil s hudbou a poslal nám ich naspäť. Nie je to ale tak, že by všetky skladby boli prepojené; nie je to koncepčný album. Určite je tam ale príbeh a odporúčame počúvať od začiatku do konca. Je to veľmi dynamický album a každá skladba má v rámci neho zmysel; veľa rozličných nálad.“ Skupina LACUNA COIL vznikla v roku 1994 a minulý rok oslávila svoje 25. výročie práve vydaním albumu Black Anima.

 


Použité zdroje:
genreisdead.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *