TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Joe Bonamassa láme rebríčky

Joe Bonamassa a jeho nový album Royal Tea sa stal hitom rebríčkov Billboard a tento týždeň táto nahrávka prepisovala rekordy. Bluesrockový titán sa so svojím štrnástym štúdiovým albumom umiestnil na čele Bluesovho rebríčka, čo je neuveriteľný počin v histórii tohto rebríčka. Tento kritikmi uznávaný album kraľoval všetkým rebríčkom a vyslúžil si piate miesto v Top Current Albums, šieste miesto v Top Albums, šieste miesto v Independent Albums, siedme miesto v Rock, číslo 41. v Billboard Top 200 a miesto 48. v Top Artist 100 chart.

Royal Tea je online k dispozícii v jeho vlastnom vydavateľstve J&R Adventures. Nahrávalo sa v ikonických Abbey Road Studios v Londýne, a album vzdáva hold britským gitarovým velikánom ako Jeff Beck, John Mayall & THE BLUESBREAKERS, Eric Clapton, LED ZEPPELIN a CREAM.

Desať originálnych skladieb napísal Joe s bývalým členom WHITESNAKE – gitaristom Bernie Marsdenom, ex-CREAM textárom Pete Brownom a národným pokladom – klaviristom Jools Hollandom.

Na nahrávanie pricestoval dlhoročný Bonamassaov producent Kevin Shirley a aj regulérna koncertná kapela skladajúca sa z Antona Figa (bicie), Michaela Rhodesa (basgitara) a Reese Wynansa (klávesy).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *