TIP REDAKCIE: Hudobné nástroje, zvuková technika a príslušenstvo od TOP značiek

Hudobníci, ktorí hrali nielen na hudobné nástroje

Iba ozajstný hazardný hráč dúfa, že z ničoho urobí niečo. Veľa muzikantov sa preslávilo pri zelených stoloch, niektorí sa držali v medziach, iní sa vedeli utrhnúť – všetci veľa milovali, spievali a hrali (nielen na nástrojch).

Elvis Presley

Keď zomrel Kráľ, všetci sa čudovali, kam sa podeli jeho milióny. Elvis peniaze neutopil v hazarde ako si všetci mysleli – vysávalo ho jeho okolie, veď ku koncu kariéry odovzdával 50 percent svojich príjmov “kamarátovi plukovníkovi”. Elvis bol schopný pri otvorení hotela Hilton kúpiť 14 Cadillacov priateľom, ale hrať mu vraj zakazovala jeho baptistická viera. Preto nevyužíval denné žetóny v tisícoch dolárov, ktoré mal k dispozícii v každom hoteli v Las Vegas. Vegas – mesto hriechu – napokon Elvisa aj tak zabilo. A to ho Kráľ naštartoval, on mesto spopularizoval a priviedol do neho milióny hráčov. Práve tu Elvis Presley začínal ako neznámy chlapec z Tennessee hraním znudeným dôchodcom a tu odpálil najväčšie hity, alebo natočil film Viva Las Vegas. Elvisove piesne o lesku hrania prebrali mnohí interpreti ako ZZ Top alebo The Killers. A ak sa vo Vegas príliš opijete, môže sa stať, že vás tam chlapík v kostýme Elvisa oddá s nejakou bláznivou tanečnicou.

Lemmy Kilmister

Najúspešnejší hit kapely Motörhead z roku 1980 je ikonický Ace of Spades, gamblerský kus rocku. V ňom Lemmy spieva presne v duchu ako prežil celý život: “Vie, že sa narodil, aby prehrával, ale miluje to a nechce žiť večne.” Pre Lemmyho bolo hranie veľkou vášňou, bolo mu jedno koľko prehrá a vôbec to neskrýval ako iní muzikanti. Často ho bolo vídať v Londýne pri automatoch. Dedičstvo po Lemmym bolo zhruba 600 tisíc dolárov, čo sa pri hviezde jeho formátu prirovnáva k tomu, že všetko minul a umrel v chudobe.

Ian Scott

Posledný zakladajúci člen Anthraxu, spevák a gitarista Ian celý život horel láskou ku pokru. Dlhé roky vykladal, žeby sa rád stal profesionálnym hráčom – nebolo to možné kvôli nabitému kalendáru v hudbe. Nakoniec všetko vyriešili online technológie a oficiálne kasína na internete. A Ian vraj hraním strávi väčšinu voľného času. Nuž a keď začal vyhrávať pokrové turnaje, bolo jasné, že ho tento koníček neopustil.

Ace Frehley

Zakladateľ Kissu svoju rodnú kapelu už dvakrát opustil, ale priebežne sa k nej občas vracia. Vie sa o ňom, že žije vo Vegas, kde budí rozruch vystúpeniami – klasický metalista v podivných kostýmoch (majitelia kasín mu odpúšťajú nedodržiavanie dress kódu). Raz dokonca prišiel na pokrový turnaj v makeupe v štýle Kiss. Stále vystupuje s gitarou – musí si zarobiť na prípady, keď sa mu nebude dariť. Ace (pravým menom Paul Daniel) je posadnutý pokrom, ale poraziť Scotta z Anthraxu sa mu stále nepodarilo.

Ostatní

Sting prišiel s hitom Shape of My Heart. Najmä ženské publikum si myslelo, že zamotaný text je o láske – ale nie je. Je to o hráčovi, ktorý hľadá mystickú logiku v šťastí, jednoducho filozofické zamyslenie. Lady Gaga vyhrala cenu Grammy s piesňou Poker face, kde tradične skĺbila nemeniaci sa pokrový výraz so sexom. Presne v tom istom roku 2008 prišla aj Kate Perry s opozičným hitom Waking Up in Las Vegas. Jeden z najväčších amerických country spevákov Kenny Rogers dal svetu Gamblera, kus plný životnej špiny a hráčských múdrostí. Samotný Kenny veľa nehrával – zistil, že hra mu dáva menej potešenia ako depresie z prehry. Nuž a na záver – Frank Sinatra. Chlapík, ktorý svoje megahity previazal s Vegas a hraním. Jeho syna Juniora dokonca v jednom vegaskom kasíne uniesli počas hry a žiadali výkupné (všetko dobre dopadlo).

4 thoughts on “Hudobníci, ktorí hrali nielen na hudobné nástroje

  1. Webová stránka https://slovenskeonlinecasino.com/ je všetko, čo online hráč potrebuje na orientáciu v záplave online kasín. Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o dôveryhodných online kasínach, sú zhromaždené na jednom mieste.

  2. Podľa tohto článku môžeme povedať, že takmer každý rockový alebo popový hudobník mal rád poker a kasínové hry, niektorí z nich trpeli závislosťou od hazardných hier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *